Яким буде курс долара в перший тиждень осені – прогноз Atlant Finance

31 серпня 2018, 20:01

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26,5-27 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 28-28,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

Понеділок на міжбанківському валютному ринку почався з перевищення попиту над пропозицією. Великі експортери притримували валюту, розраховуючи на зростання котирувань. Також на гривню тиснув фактор закінчення місяця і необхідність завершення господарських розрахунків. Крім цього, на ринок тисне надлишкова ліквідність в системі. Вранці коррахунки банків перевищували 58,5 млрд грн, що з одного боку дає можливість розгойдувати курс спекулянтам, а з іншого – знижує потребу в продажі валюти експортерами. У покупців валюти особливого вибору не було: або купувати валюту зараз, або перенести дану операцію на інший день.

У вівторок події на міжбанку змусили похвилюватися всіх учасників торгів. Валютні ралі відбулися і основними вигодонабувачами від цього стали експортери і спекулянти, які повністю контролювали ринок. Як результат вже в перші хвилини реальних торгів курс злетів одразу вище психологічного порогу в 28 грн/$. Експортери відверто притримували валюту. І навіть обов'язкові продажі за минулі п'ятницю і понеділок не створювали надлишку валюти на ринку. Покупці занервували і цим активно стали користуватися спекулянти, розганяючи курс. Деякі угоди перевищили поріг в 28,1 грн/$. І це була явно не межа. У цей період експортери без зайвого шуму почали поступово продавати валюту невеликими порціями, щоб не збити зростання котирувань. Регулятору довелося вийти на ринок в анонімному форматі з продажем валюти через Matching за курсом 28,1 грн/$. В такому форматі продав НБУ близько $15 млн. Це підштовхнуло продавців валюти вийти на ринок з основними обсягами валюти – поки курс не просів. Після чого курс почав відкочуватися в район 28 грн/$.

У середу негативні тенденції на валютному ринку зростали. Попит на валюту значно перевищував пропозицію і курс знову пішов вгору. Виграли від цього знову експортери і спекулянти. Продавці не поспішали і продавали валюту невеликими лотами, задираючи котирування. Кількість бажаючих купити валюту зростала, а експортери все тримали паузу, вичікуючи максимальних котирувань. У результаті чого НБУ довелося вийти на торги з аукціоном з продажу $100 млн. Така новина не справила на ринок особливого впливу і котирування досягли позначки 28,1 грн/$. Після цього учасники міжбанку вже чекали результатів аукціону і не особливо поспішали укладати угоди, чекаючи ціни відсікання. Незабаром стала відома ціна продажу долара регулятором – не нижче 28,11 грн/$. У результаті аукціону НБУ продав $65,3 млн при заявці банків на $80,4 млн. Після аукціону весь незадоволений попит знову повернувся на міжбанк, а характер торгів придбав знервований характер.

У четвер негативні тенденції на валютному ринку тільки посилилися. Попит на валюту знову значно перевищував пропозицію. Незважаючи на наближення кінця місяця і необхідності закриття валютних контрактів на звітну дату – вливання відшкодування ПДВ експортерам грають свою роль. Маючи достатні обсяги гривні компанії не поспішають продавати валюту понад обов'язкових 50% виручки, що призводить до суттєвого її дефіциту на ринку. Нестачу валюти змушений закривати Нацбанк, який вже традиційно був змушений оголосити аукціон з продажу $50 млн. У результаті, регулятор продавав валюту за ціною відсікання не нижче 28,27 грн/$, а міжбанк залишився на рівні 28,3 грн/$. Продав регулятор $49,4 млн при заявці банків на $66,6 млн. Непокрита сума в неповному розмірі повернулася на міжбанківській ринок. Однак до значного подорожчання долара вона не призвела. Обстановка на міжбанку залишилася нестабільною і нервовою.

П'ятниця стала останнім днем ​​місяця і це допомогло гривні трохи зміцнитися через період бюджетних платежів. Експортери збільшили обсяги продажів валюти, а у імпортерів просто не вистачало ресурсів для значних покупок. Більш того - мало хто залишив свої валютні транзакції на останній день. НБУ не виходив на міжбанківський ринок в форматі аукціону з продажем або купівлею валюти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X