Яким буде курс долара після Нового року – прогноз Atlant Finance

29 грудня 2017, 20:19

На сьогоднішні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27-27,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня очікується в коридорі 27,8-28,3 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринках.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була в рамках прогнозованого коридору.

Відео дня

У вівторок гривня змогла відстояти свої позиції і навіть суттєво потіснити долар на міжбанку. Хоча починалося для неї все досить непросто. Долар почав зростати в першу годину торгової сесії завдяки перевищенню попиту на валюту на тлі дуже стриманої пропозиції. Великі гравці не поспішали виходити на ринок, вважаючи за краще почекати і зрозуміти тренд за курсом. Продавці боялися продешевити, а покупці сподівалися на вихід на ринок великих обсягів продажів і зниження котирувань.

Після виходу на ринок основних продавців, гривні вдалося зміцнитися на міжбанку. Нацбанк на міжбанківський валютний ринок у форматі аукціону з купівлі або продажу долара не виходив.

У середу долар почав зростати вже у перші години торгової сесії завдяки наростаючому зростанню попиту на валюту на тлі невеликих за обсягом продажів. Продавці не поспішали укладати угоди, і ця тактика дала потрібний їм результат. Як і днем ​​раніше, Нацбанк не виходив на міжбанк у форматі аукціону з купівлі або продажу долара.

У четвер на валютному ринку гривня не змогла встояти під натиском долара і курс перевищив психологічний поріг у 28 гривень. Спантеличив і Нацбанк, який не дивлячись на значне зростання курсу в середині дня до 28,17 грн/$ і вище, так і не вийшов на торги у форматі аукціону з продажу долара, а вважав за краще продати $25 млн у форматі "запиту кращого курсу". Схоже, що завдання щодо стримування обсягів золотовалютних резервів виявилося більш пріоритетним, ніж стрибок котирувань вище 28 грн/$.

Основна причина зростання котирувань активне зростання попиту на валюту на тлі досить стриманої пропозиції з боку експортерів. Маючи вагомі залишки гривні після бюджетних вливань і відшкодування ПДВ, вони не готові були продавати валюту понад обов'язкових 50%. Якщо ж продаж вище цих обсягів і проводився, то тільки дуже дорого.

Показати ще новини
Радіо НВ
X