Яким буде курс долара до 9 лютого – прогноз Atlant Finance

2 лютого 2018, 20:20

На сьогоднішній день математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27-27,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривню можна очікувати в коридорі 27,7-28,2 грн/$ на міжбанківському ринку і 27,8-28,3 грн/$ – на готівковому.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була в рамках прогнозованого коридору.

Відео дня

У понеділок на торгах стався новий обвал котирувань долара. Курс за день впав на 27 копійок. З самого початку торгової сесії пропозиція валюти переважала над попитом, а більшість покупців не поспішали брати долар, вважаючи за краще вичікувати оптимально низького курсу. Нацбанк на міжбанківський ринок в форматі аукціону не виходив.

У вівторок долар суттєво опустився на міжбанку. Котирування американської валюти впали за день на 23 копійки. Причин активного зміцнення гривні кілька. Перша – це підвищення облікової ставки до 16%, що дозволяє продати долар і розмістити виручену гривню в українські цінні папери під більш високий відсоток. Також кінець місяця стимулював експортерів продавати більше валюти, не чекаючи подальшого ослаблення для проведення бюджетних платежів і виплати зарплат. З самого початку торгової сесії пропозиція знову переважала над попитом. Покупці не поспішали здійснювати заплановані угоди. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону не виходив, але брав участь у купівлі валюти через "запит кращого курсу" і викупив близько $30 млн, чим стримав зниження котирувань.

У середу долар продовжував дешевшати і за день ослаб на 15 копійок. Причина активного зміцнення гривні залишилася та ж: значне зростання пропозиції валюти на тлі дуже стриманого попиту і відвертого бажання покупців придбати валюту максимально дешево. НБУ двічі виходив на ринок у форматі аукціону з покупкою валюти: на першому він викупив всі $30 млн за ціною відсікання не вище 27,8278 грн, а на другому, із заявлених Нацбанком потенційних обсягів в $100 млн, – банки йому запропонували тільки $46,5 млн. При цьому сам НБУ купив всього $43,9 млн за ціною відсікання не вище 27,83 грн. Після цього, ринок швидко заспокоївся і подальшого падіння котирувань долара вже не спостерігалося. У загальному обсязі НБУ купив $73,9 млн.

У четвер з самого початку торгів на міжбанку попит різко збільшився, що на тлі досить низького пропозиції призвело до зростання котирувань. За перші 3 дні тижня НБУ викупив весь надлишок валюти, і вона вже не тиснула на курс, а ліквідність банківської системи в межах 44-47 млрд грн вже не давала значних ресурсів для покупки валюти. Але попит на валюту поступово зростав і відбувалася корекція курсу. Нацбанк на міжбанківський валютний ринок у форматі аукціону не виходив.

Показати ще новини
Радіо NV
X