Яким буде курс долара до 9 червня - прогноз Atlant Finance

2 червня 2017, 20:22
Тиждень на міжбанківському валютному ринку минув досить спокійно, гривня була стабільною в рамках прогнозованого коридору

Сьогодні об'єктивним курсом гривні, за прогнозами експертів, повинен стати діапазон 25,0-26,0 грн /$.

Наступного тижня експерти очікують гривню в коридорі 26,2-26,7 грн /$ на міжбанківському та 26,0-26,5/$ на готівковому ринках.

Відео дня

Національний банк продовжує лібералізацію валютного регулювання, послаблюючи обмеження, які втратили свою актуальність і пом'якшення яких не призведе до дестабілізації ситуації на міжбанківському та готівковому валютних ринку.

Чергові кроки регулятора в цьому напрямку стали можливим завдяки тривалій сприятливій ситуації на валютному ринку та збалансованості інфляційних ризиків.

По-перше, скасовується заборона на купівлю іноземної валюти за наявності у клієнта власних коштів на рахунках в сумі, що перевищує $100 тис. в еквіваленті. Раніше, за умови перевищення зазначеної суми, клієнт повинен виконувати зобов'язання за рахунок власної іноземної валюти.

По-друге, знімаються обмеження для фізичних осіб на переказ коштів за межі України для неторгових операцій. Раніше вони були обмежені сумою не більше 150 тис. грн в місяць (за винятком деяких випадків).

По-третє, банкам дозволено здійснювати операції з обміну іноземної валюти без обмежень щодо групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів як на міжбанківському, так і на міжнародному валютному ринку.

Зняття зазначених обмежень дозволить банкам та їх клієнтам гнучко управляти власною ліквідністю і позитивно вплине на регулювання валютної позиції банків.

У той же час, з огляду на необхідність подальшої підтримки стабільності валютного ринку України, НБУ вирішив зберегти дію вимоги про обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті з-за кордону на користь юридичних осіб на рівні 50%.

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в квітні склав $146 млн, тоді як в квітні минулого року сальдо було позитивним ($164 млн). Формування дефіциту поточного рахунку в квітні 2017 пояснюється розширенням дефіциту зовнішньої торгівлі товарами та послугами, а також виплатами дивідендів. Загалом, за перші чотири місяці дефіцит поточного рахунку склав $1.3 млрд

У квітні 2017 відбулося суттєве уповільнення зростання експорту в річному вимірі (до 7.5% у порівнянні з 38.2% у березні). Перш за все це сталося через зниження експорту продукції металургії (на 7.1% р/р у порівнянні з ростом на 36,8% р/р у березні). Крім того, внаслідок інтенсивного експорту зернових в попередні періоди і поступове зниження перехідних запасів сповільнилося зростання експорту зернових (до 15.0% р/р у порівнянні з 49.3% р/р у березні).

Зате високими темпами продовжив зростати експорт залізної руди (61,8% р/р). За січень - квітень 2017 експорт товарів зріс на 28,0% в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Зростання імпорту товарів також істотно сповільнилося (до 13.4% р/р у порівнянні з 31.6% у березні) переважно за рахунок енергоносіїв та окремої продукції машинобудування. Зокрема, обсяги імпорту природного газу істотно перевищували торішні (в 2.6 рази), але річні темпи зростання істотно сповільнилися.

Профіцит зведеного платіжного балансу за підсумками чотирьох місяців склав $386 млн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X