Яким буде курс долара до 6 квітня – прогноз Atlant Finance

30 березня 2018, 20:19

На даний час математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27-27,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 26,2-26,7 грн/$ на міжбанківському ринку і 26-26,5 грн/$ – на готівковому.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках прогнозованого діапазону.

Відео дня

У понеділок долар продовжив дорожчати. За день курс зріс на 2 копійки. Основна причина – це відшкодування ПДВ для експортерів, яке призвело до зменшення обсягу продажів валюти на міжбанку. А для банківської системи – це додаткова гривнева ліквідність, яка стимулює попит на валюту. Попит і пропозиція на міжбанку знаходилися в певній рівновазі, тому НБУ на міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажу або купівлі валюти не виходив.

У вівторок ситуація на міжбанку знову склалася не на користь гривні, курс долара зріс на чергові 2 копійки. Пропозиція валюти перевищувала попит тільки з самого початку торгів, після чого покупці валюти змінили ситуацію і попит незначно перевищував пропозицію, а ринок перебував у збалансованому стані. У результаті цього Нацбанк на міжбанківський валютний ринок у формі аукціону з продажу або купівлі валюти не виходив.

У середу гривні знову не пощастило. За день курс зріс на 13 копійок. У результаті того, що попит значно перевищував пропозицію, долару вдалося підсилитися. Нацбанк на ринок у форматі аукціону з продажу або купівлі долара не виходив.

У четвер ситуація з ростом валютних котирувань знову не давала спокою міжбанку. З самого початку торгів попит на валюту значно перевищував пропозицію. На ринку відчувалася готовність долара закріпитися вище рівня в 26,5 грн/$. Продавці валюти, спостерігаючи за трендом, не поспішали виходити на міжбанк з продажем обов'язкової частки валютної виручки і очікували максимально високого курсу. Такі дії експортерів змусили регулятора вийти на ринок з продажем валюти у форматі "запиту кращого курсу", щоб втамувати спрагу і утримати котирування. Продав Нацбанк близько $30 млн в межах коридору 26,55-26,57 грн/$, що дозволило стабілізувати ситуацію на валютному ринку. Після цього продавці, які очікували максимально високих котирувань, занервували і вийшли на міжбанківський ринок з продажем, але тепер вже покупці не поспішали з покупкою, що призвело до зниження курсу долара. В кінцевому підсумку за день курс після всіх стрибків і падінь знизився на 2 копійки.

Активність на міжбанку була дуже високою, а обстановка досить нервовою. Це цілком зрозуміло, тому що це був останній повноцінний день на валютному ринку в цьому місяці і кварталі. З п'ятниці в США і ЄС відзначають великодні свята і всі розрахунки в доларах і євро українським клієнтам доведеться проводити на умовах ТОМ (розрахунки в гривні "сьогодні", а поставка валюти – "завтра"). Нацбанк на міжбанківський валютний ринок у формі аукціону з купівлі або продажу долара не виходив.

У п'ятницю ситуація на торгах кардинально змінилася. За рахунок великодніх свят у США та ЄС українським клієнтам довелося працювати на умовах ТОМ. Охочих купувати валюту в такому форматі було не дуже багато, а ось провести обов'язкові продажі з валютної виручки експортерів, зарахованої четвергом - було необхідно. Пропозиція валюти з самого початку торгів перевищувала попит. Це призвело до зростання пропозиції валюти на тлі низького попиту і як наслідок - до ситуативного посилання національної валюти, за день курс долара впав на 24 копійки. Долар міг обвалитися ще більше, проте Нацбанк втрутився у торги та вийшов на ринок з викупом валюти через "запит кращого курсу". Після чого ситуація на ринку поступово вирівнялася. Нацбанк у форматі аукціону на міжбанківський валютний ринок не виходив.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X