Яким буде курс долара до 31 серпня – прогноз Atlant Finance

24 серпня 2018, 09:01

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26,5-27 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 27,5-28 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

У понеділок гривня змогла частково відвоювати втрачені раніше позиції. Основна причина – період бюджетних платежів. Експортери, хоч і знехотя, але почали активніше продавати свої валютні залишки для забезпечення гривневих розрахунків з державою. Покупці також витрачали свою гривню на податкові операції, а не на скупку валюти. З самого початку торгової сесії ринок недовго потоптався на місці зі спробами підтягнути курс вгору, але вони швидко натрапили на відсутність реального попиту. Після цього пропозиція вже переважала над попитом, і це відбилося на котируваннях. Нацбанк не виходив на ринок з купівлею долара. Судячи з усього, регулятор розраховує на збереження тенденції на зміцнення нацвалюти і не хоче заважати цьому раннім викупом надлишку, щоб дати гривні хоч якось відвоювати втрачене.

Вівторок не став переломним днем ​​в частині зміцнення гривні. Після просідання котирувань днем ​​раніше через необхідність закриття бюджетних розрахунків – ринок змінився. Попит на валюту явно не зменшився, а навпаки збільшився. При цьому, експортери не поспішали з продажами. Багато імпортерів поспішали закрити свої валютні контракти до настання триденних вихідних.

Події на валютному ринку в середу змусили понервувати покупців. Попит з самого початку торгової сесії значно перевищував пропозицію. Продавці не поспішали укладати угоди, вважаючи за краще вичікувати оптимально високих котирувань і притримуючи валюту. З початку тижня НБУ не виходив на міжбанківський валютний ринок в публічному форматі аукціону, але в середу вийшов на ринок з продажем валюти в анонімному форматі.

У четвер основним драйвером всіх дій учасників торгів було наближення довгограючих вихідних. Клієнти поспішали закрити свої угоди в першій половині дня, що і зумовило зміни курсу. Попит і пропозиція з якоюсь періодичністю мінялися місцями, що в результаті дозволило закрити торговельну сесію на міжбанку практично котируваннями попереднього дня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X