Яким буде курс долара до 3 серпня – прогноз Atlant Finance

27 липня 2018, 20:11

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогоднішні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26-26,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 26,5-27 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

У понеділок торги на валютному міжбанку почалися зі зростання котирувань у зв'язку з підвищеним попитом при помірній пропозиції. Головною причиною було зростання гривневої ліквідності в банківській системі, яка свідчить про підвищення обсягу залишків в нацвалюті на транзитних і коррахунках НБУ з рівня 50,7 млрд грн до майже 59,3 млрд грн. Щоб знизити ліквідність Нацбанк в п'ятницю, 20 липня, продав банкам свої депозитні сертифікати overnight на загальну суму 24,4 млрд грн за середньозваженою процентною ставкою 15,5% річних 44 банкам на суму майже 7,9 млрд грн і терміном на 14 днів за середньозваженою процентною ставкою 17,5% річних 43 банкам на суму 16,5 млрд грн. У результаті таких дій регулятора в понеділок значних курсових коливань не відбувалося, і ринок в цілому знаходився у збалансованому стані.

У вівторок попит на валюту значно перевищував пропозицію з самого початку торгової сесії. У результаті чого долару вдалося зміцнитися на 13 копійок. Зростання курсу долара можна асоціювати і з тим, що куплені ще на початку весни державні облігації почали погашатися, і іноземні інвестори, змінюючи облігації на гривню, купують валюту для подальшого виведення з країни.

У середу торги на міжбанківському валютному ринку проходили з тією ж динамікою, що і раніше. Попит перевищував пропозицію, долар дорожчав, а гривня дешевшала. У результаті чого за день національна валюта просіла на 4 копійки.

У четвер долар продовжив посилюватися на міжбанку. Попит перевищував пропозицію, а за результатами торгової сесії гривня втратила 2,5 копійки.

Протягом описаного періоду НБУ на міжбанківський ринок у форматі аукціону з покупкою або продажем валюти не виходив. Однак, регулятор виходив на ринок в анонімному форматі з продажем валюти для стримування зростання котирувань.

У п'ятницю самого початку торгів на валютному міжбанківському ринку попит перевищував пропозицію. Це призвело до зростання котирувань. Головними покупцями валюти були іноземні інвестори, які раніше погасили придбані державні цінні папери, а тепер змінюють гривню на валюту. НБУ був змушений вийти на ринок в анонімному форматі через систему Matching. Регулятору довелося продати близько $30 млн для стабілізації курсу гривні. Такі дії НБУ дозволили зупинити ажіотаж, у результаті чого на ринок вийшли основні продавці валюти, і котирування призупинили своє зростання. Якби не чергове втручання Нацбанку з продажем валюти - курс міг би без особливих зусиль підійти до позначки в 26,85-26,90 грн/$ з остаточною метою в 27 грн/$.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X