Яким буде курс долара до 28 вересня – прогноз Atlant Finance

21 вересня 2018, 20:01

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27-27,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 27,9-28,4 грн/$ на міжбанківському і 27,8-28,3 грн/$ – на готівковому ринку.

Відео дня

У понеділок з самого початку торгової сесії попит на валюту перевищував пропозицію. Продавці не поспішали з продажем, враховуючи ситуацію, що склалася на ринку – покупці є, а НБУ викуповує надлишок – чому б не притримати валюту і не дочекатися максимального рівня котирувань. Після обіду продавцям все ж довелося вийти на ринок з продажем валюти в рамках обов'язкового обсягу в 50% від валютної виручки.

У вівторок історія повторилася. Після зростання котирувань в першу годину сесії настала відносна стабілізація котирувань, а до кінця сесії гривня майже відвоювала втрачене. Фактор бюджетних платежів уже почав впливати на валютний ринок, і збільшувати пропозицію валюти. Але піку обсягу пропозиції ще немає.

У середу з самого початку торгів продавці валюти спробували діяти вже за звичною тактикою, але попит на ринку був дуже низьким. Покупці не поспішали, очікуючи подальшого зміцнення гривні. Основні операції пройшли за курсом в районі 28,1 грн/$.

У четвер основним драйвером котирувань на міжбанку був фактор завершення бюджетних платежів. Саме активний продаж валюти на міжбанку впливав на курс протягом дня і допоміг гривні трохи потіснити долар. Експортери не притримували свої продажі на побоюваннях зниження котирувань і необхідності завершення розрахунків з державою.

У п'ятницю період бюджетних платежів закінчився, і долар прогнозовано почав рости. З самого початку торгової сесії попит на валюту перевищував пропозицію. Експортери не поспішали з продажами, притримуючи валюту з розрахунком на зростання котирувань. E результаті за день долару вдалося зміцнитися на 2 копійки.

НБУ на міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажу або купівлі валюти в ці дні не виходив.

Показати ще новини
Радіо НВ
X