Яким буде курс долара до 2 лютого – прогноз Atlant Finance

26 січня 2018, 20:19

На даний час математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27-27,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривню можна очікувати в коридорі 28,3-28,8 грн/$ як на міжбанківському ринку, так і на готівковому.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була в рамках прогнозованого коридору.

Відео дня

У понеділок на міжбанку співвідношення попиту і пропозиції на валюту знову спрацювало проти гривні. Кількість бажаючих купити валюту значно перевищувала число готових її продавати, і це привело до зростання курсу вже в першу годину торгової сесії. Нацбанк не виходив на торги у форматі аукціону з продажу долара, але вийшов на ринок у форматі "запиту кращого курсу".

У вівторок на міжбанку все могло скластися досить погано для гривні, і тільки своєчасне втручання Нацбанку врятувало нацвалюту від обвалу до рівня в 29 грн/$. З самого початку торгів на ринок вийшли великі імпортери енергоносіїв з покупкою валюти на тлі надзвичайно низької пропозиції. Це швидко привело до зростання котирувань продажу долара вище рівня 28,91 грн з метою на 29 грн. І цей рівень був би досягнутий, але на ринок вийшов НБУ, який оголосив аукціон на $100 млн. Регулятор продав $47,3 млн за ціною відсікання не нижче 28,85 грн із запитуваних банками $48,9 млн. Це фактично вирівняло попит і пропозицію на міжбанку.

У середу з самого початку торгової сесії гривня знову почала швидко здавати свої позиції, що змусило НБУ вийти на ринок у форматі "запиту кращого курсу" з продажу долара. Це допомогло охолодити ринок і до кінця сесії на ньому виникла незначна перевага пропозиції валюти над попитом, що дозволило гривні залишитися на рівні 28,8 грн/$.

Варто зазначити, що вже кілька днів поспіль регулятор активно підтримує гривню, завдяки чому курс не зміг закріпитися в районі 29 грн/$.

У четвер на міжбанку пропозиція валюти перевищувала попит, у результаті чого національна валюта трохи зміцнилася. Нацбанк на міжбанківський валютний ринок у форматі аукціону не виходив.

У п'ятницю на закритті міжбанку долар подешевшав на 20 копійок.

На торгах пропозиція валюти перевищувала попит, що грало на руку зміцненню національної валюти. Покупці не поспішали закривати свої позиції, вичікуючи якомога кращих котирувань. Це змушувало продавців погоджуватися з запропонованими умовами.

НБУ на міжбанківський валютний ринок в форматі аукціону не виходив, надавши можливість ринку самому знайти збалансований курс.

Показати ще новини
Радіо НВ
X