Яким буде курс долара до 24 серпня – прогноз Atlant Finance

17 серпня 2018, 20:10
9016
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Яким буде курс долара до 24 серпня – прогноз Atlant Finance - фото

Фото: Cole Ewert via flickr

Долар в Україні стрімко дорожчає

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26,5-27 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 27,5-28 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

У понеділок девальвація гривні продовжилася. Попит знову значно перевищував пропозицію, і продавці відверто диктували свої умови, все більше і більше піднімаючи котирування. Така ситуація на міжбанку змусила НБУ вийти на ринок з продажем валюти в анонімному форматі через Matching. Продав регулятор близько $10 млн за 27,28 грн/$. Це призвело до уповільнення зростання котирувань в цей період. Але як тільки Нацбанк закінчив розпродаж – курс знову рушив вгору. Продавці валюти притримували свої продажі, вичікуючи максимальні котирування і вважали за краще працювати на невеликих сумах без афішування всього обсягу своїх продажів.

У вівторок тиск на гривню тільки посилився. Вже з перших хвилин реальних торгів попит знову значно перевищував пропозицію, і продавці знову не поспішали з продажами. Покупці були змушені купувати за курсом, який склався. НБУ спробував психологічно і економічно остудити загострення пристрастей і оголосив аукціон з продажу $100 млн. Це дещо знизило активність на міжбанку. У результаті аукціону НБУ продав $66,6 млн зо ціною відсікання не нижче 26,46 грн/$ при спільній заявці від банків на $98,1 млн. Частина незадоволеного попиту повернулася на міжбанківський ринок, але вона була не такою суттєвою, що дозволило сформувати хитку рівновагу попиту і пропозиції в районі 27,45 грн/$.

У середу ситуація на міжбанківському валютному ринку дещо стабілізувалася. Попит незначно перевищував пропозицію, і продавці валюти знову спробували підняти котирування, але покупці були не готові платити дорожче. НБУ на міжбанківський валютний ринок з продажем або купівлею валюти не виходив.

У четвер ситуація на валютному ринку прийняла загрозливий характер – це стало більше схоже на відверту девальвацію нацвалюти, ніж на нормальні торги. Масштаб проблеми вже вийшов за межі простих ситуативних перекосів попиту і пропозиції і набуває циклічного характеру за рахунок зльоту котирувань на готівковому ринку. Збільшення курсу в обмінниках стимулює міжбанківський ринок до зростання, а зростання останнього стимулює підвищення на готівковому ринку – коло замкнулося. З самого початку торгів попит значно перевищував пропозицію. У результаті чого НБУ довелося вийти на ринок в анонімному форматі з продажем валюти. Продав регулятор близько $20 млн за курсом 27,67 грн/$. У результаті за день торгів на міжбанківському валютному ринку гривня втратила 26 копійок.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 09:15

thumb img
До 2021 року ми хочемо вивести компанію на оборот в мільярд доларів. Інтерв'ю з СЕО GlobalLogic
Рітейл/Нерухомість

Сьогодні, 17:50

thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин
Компанії/Ринки

Сьогодні, 20:06

thumb img
Що зміниться в роботі аеропорту Бориспіль — 6 тез топ-менеджерів

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua