Яким буде курс долара до 24 серпня – прогноз Atlant Finance

17 серпня 2018, 20:10

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26,5-27 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 27,5-28 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

У понеділок девальвація гривні продовжилася. Попит знову значно перевищував пропозицію, і продавці відверто диктували свої умови, все більше і більше піднімаючи котирування. Така ситуація на міжбанку змусила НБУ вийти на ринок з продажем валюти в анонімному форматі через Matching. Продав регулятор близько $10 млн за 27,28 грн/$. Це призвело до уповільнення зростання котирувань в цей період. Але як тільки Нацбанк закінчив розпродаж – курс знову рушив вгору. Продавці валюти притримували свої продажі, вичікуючи максимальні котирування і вважали за краще працювати на невеликих сумах без афішування всього обсягу своїх продажів.

У вівторок тиск на гривню тільки посилився. Вже з перших хвилин реальних торгів попит знову значно перевищував пропозицію, і продавці знову не поспішали з продажами. Покупці були змушені купувати за курсом, який склався. НБУ спробував психологічно і економічно остудити загострення пристрастей і оголосив аукціон з продажу $100 млн. Це дещо знизило активність на міжбанку. У результаті аукціону НБУ продав $66,6 млн зо ціною відсікання не нижче 26,46 грн/$ при спільній заявці від банків на $98,1 млн. Частина незадоволеного попиту повернулася на міжбанківський ринок, але вона була не такою суттєвою, що дозволило сформувати хитку рівновагу попиту і пропозиції в районі 27,45 грн/$.

У середу ситуація на міжбанківському валютному ринку дещо стабілізувалася. Попит незначно перевищував пропозицію, і продавці валюти знову спробували підняти котирування, але покупці були не готові платити дорожче. НБУ на міжбанківський валютний ринок з продажем або купівлею валюти не виходив.

У четвер ситуація на валютному ринку прийняла загрозливий характер – це стало більше схоже на відверту девальвацію нацвалюти, ніж на нормальні торги. Масштаб проблеми вже вийшов за межі простих ситуативних перекосів попиту і пропозиції і набуває циклічного характеру за рахунок зльоту котирувань на готівковому ринку. Збільшення курсу в обмінниках стимулює міжбанківський ринок до зростання, а зростання останнього стимулює підвищення на готівковому ринку – коло замкнулося. З самого початку торгів попит значно перевищував пропозицію. У результаті чого НБУ довелося вийти на ринок в анонімному форматі з продажем валюти. Продав регулятор близько $20 млн за курсом 27,67 грн/$. У результаті за день торгів на міжбанківському валютному ринку гривня втратила 26 копійок.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X