Яким буде курс долара до 24 листопада – прогноз Atlant Finance

17 листопада 2017, 20:20
Сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен стати діапазон 26,5-27 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance

За оцінками експертів, наступного тижня гривня очікується в коридорі 26,4-26,9 грн/$ на міжбанківському і 26,7-27,2 грн/$ на готівковому ринках.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була в рамках прогнозованого коридору.

Відео дня

У понеділок стрімке зміцнення національної валюти значно сповільнилося. Ринок встановив рівновагу без втручання НБУ. Це свідчило про те, що дно за курсом вже дуже близько або вже досягнуто.

У вівторок протистояння курсових інтересів великих гравців на міжбанку посилилося. Експортери були не готові до подальшого падіння курсу, намагалися розхитати ринок за рахунок притримування валюти і не поспішали з продажем долара з самого початку сесії. Це призвело до переважання попиту на ринку в перші години торгів і потягнуло котирування вгору. Лише після того, як основна частина великих продавців вийшла на ринок, курс незначно просів. Нацбанк з аукціоном по покупці валюти на міжбанківський ринок не виходив.

У середу гривні вдалося утримати курсову стабільність, а попит і пропозиція на ринку були досить збалансовані. Експортери обмінювали обов'язкову до продажу валютну виручку, а імпортери, не маючи зайвої ліквідності могли купувати валюту тільки з метою підтримки поточної операційної діяльності.

У четвер протистояння курсових інтересів великих учасників торгів продовжилося, але компроміс був знайдений досить швидко. Сценарій торгів не відрізнявся особливою новизною і був схожий на всі попередні дні цього тижня. Нацбанк на ринок у форматі аукціону з купівлі долара не виходив.

Нагадаємо, що на цьому тижні міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's спрогнозувало курс гривні на кінець 2017 року на рівні 26,9 грн/$. Крім того, за даними агентства, курс української національної валюти на кінець 2018 року становитиме 27,3 грн/$, а на кінець 2019 року - 27,5 грн/$.

Показати ще новини
Радіо НВ
X