Яким буде курс долара до 23 лютого – прогноз Atlant Finance

16 лютого 2018, 20:20

Зараз математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27,5-28 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 26,9-27,4 грн/$ на міжбанківському ринку і 27-27,5 грн/$ – на готівковому.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня знову зміцнювалася і вийшла за рамки останніх прогнозів.

Відео дня

У понеділок українська нацвалюта продовжила зміцнюватися на валютному ринку. З самого початку торгової сесії пропозиція валюти перевищувала попит і курс опустився нижче 27 грн/$. Регулятор вийшов на ринок у форматі "запиту кращого курсу" на загальну суму близько $10 млн. Однак, даний крок не допоміг стабілізувати ситуацію на ринку і НБУ довелося оголосити аукціон з викупу $100 млн. У результаті нього регулятор купив $49,9 млн при загальній заявці банків на $78,3 млн. Після цього на ринку сформувалася певна рівновага між попитом і пропозицією.

У вівторок гривня продовжила зміцнюватися на валютному ринку, хоча темпи падіння долара сповільнилися. Головною причиною стало перевищення пропозиції валюти над попитом, в результаті чого НБУ доводиться щодня виходити на міжбанк з купівлею валюти.

На ринку склалася ситуація, коли покупці не поспішають придбати валюту в очікуванні подальшого ослаблення долара. З самого початку торгів пропозиція валюти знову перевищувала попит. Нацбанк вийшов на ринок у форматі "запиту кращого курсу", і купив близько $10 млн. Це вгамувало учасників торгів і ринок збалансувався. НБУ вже не було сенсу проводити аукціон з купівлі валюти.

У середу тенденція зміцнення гривні збереглася, але темпи сповільнилися. Різке зміцнення національної валюти відбулося в основному за рахунок нових спекулятивних вкладень нерезидентів у державні цінні папери, активізації експортерів перед посівною (аграрії) і високих цін на продукти металургії.

Але апетит до українських надприбуткових (за міжнародними мірками) паперів з боку нерезидентів не вічний і швидше навіть математично передбачуваний. Перша хвиля таких вливань значно скоротиться вже за тиждень. НБУ на міжбанківський валютний ринок з аукціоном по купівлі валюти не виходив, але купував валюту у форматі "запиту кращого курсу", де придбав близько $10 млн. Відчувається, що Нацбанк не готовий допускати стрибкоподібного падіння курсу і вважає за краще підтримувати тренд, одночасно викуповуючи надлишок валюти у той момент, коли котирування знаходяться в прийнятному для нього коридорі.

У четвер на міжбанку відбувся розворот ринку. Основна причина посилення курсу долара – зростання попиту, до якого приєднався відкладений попит з боку тих компаній, які вже кілька днів вичікували мінімальні котирування. НБУ на міжбанківський валютний ринок у форматі аукціону з продажу долара не виходив.

У п'ятницю на міжбанку долар знову дорожчав. Головною причиною стало збільшення попиту з боку імпортерів. Схоже, покупці валюти побояться зміни тренду і намагаються придбати валюту за нижчими котируваннями. У результаті курс закріпився в районі 27 грн/$. НБУ на міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажу долара не виходив, але символічно прийняв участь у торгах в режимі запиту кращого курсу, продавши близько $1 млн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X