Яким буде курс долара до 23 березня – прогноз Atlant Finance

16 березня 2018, 20:20

На даний час математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27-27,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 26,2-26,7 грн/$ на міжбанківському ринку і 26,4-26,9 грн/$ – на готівковому.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була в рамках прогнозованого діапазону.

Відео дня

У понеділок на валютному ринку продовжилося падіння долара. Пропозиція значно перевищувала попит, що змусило регулятора оголосити аукціон з викупу надлишків американської валюти на $100 млн. Нацбанк купив $59,3 із запропонованих йому банками $61 млн. При цьому, ціна відсікання не вище 25,95 грн дозволила фактично зупинити падіння котирувань майже на весь день, виключивши більшу частину пропозиції.

У вівторок НБУ на самому початку торгів оголосив аукціон з викупу $100 млн, діючи на випередження. Купив регулятор через аукціон $74,9 млн із запропонованих йому банками $114,8 млн. Встановлена ​​ціна відсікання не вище 25,93 грн дозволила спочатку повністю зупинити потенційне падіння котирувань, а потім поступово розгорнути ринок в бік зростання курсу.

Середа виявилася на рідкість невдалим днем ​​для покупців валюти на міжбанку. Пропозиція валюти вже не суттєво перевищувала попит. Продавці стали притримувати валюту в очікуванні подальшого зростання котирувань, а покупці навпаки – збільшили покупки, побоюючись все того ж зростання курсу. У результаті цього продавці почали диктувати умови на ринку покупцям. Нацбанк на міжбанківський валютний ринок у формі аукціону з продажу або купівлі валюти не виходив.

Четвер був дуже багатий на інформаційні події у фінансовому секторі, що створювало певні передумови для тиску на валютний ринок. Ключовою подією дня, звичайно, можна вважати звільнення Валерії Гонтаревої з поста глави НБУ і призначення на цю посаду Якова Смолія. Попит на валюту значно зріс і перевищував пропозицію, що і дало відчутний поштовх до росту курсу. Нацбанк на міжбанківський валютний ринок у формі аукціону з продажем або купівлею валюти не виходив, але був помічений з продажами невеликих обсягів валюти через "запит кращого курсу".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X