Яким буде курс долара до 29 червня – прогноз Atlant Finance

23 червня 2018, 19:00

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогоднішній день математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26-26,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 26-26,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринках.

Відео дня

Торги в понеділок виявилися досить складними для гривні. Незважаючи на наближення виплат бюджетних платежів експортери не поспішали розлучатися з валютою і продавали в основному тільки обов'язкові обсяги. Логіка експортерів була простою: поки курс зростає – особливо поспішати і скидати валюту не треба. Це створювало негативний для гривні психологічний настрой, і ще більше заганяло ринок в очікування продовження девальвації. Імпортери також не поспішали з покупкою дорогого долара і вирішили вичікувати, купуючи при цьому тільки ту суму, яка була необхідна для обслуговування міжнародних контрактів.

У вівторок долар продовжив активно дорожчати на міжбанку. Небезпека ситуації полягала не тільки в зростанні обсягів попиту на валюту на торгах, а й в тому, що поступово на це починав реагувати готівковий ринок. Це загрожувало подвійним негативним ефектом: активне зростання безготівкових котирувань приводило до збільшення офіційного курсу і, як наслідок, – він буде закладений в ціни енергоносіїв, імпортних товарів та іншого. Боротися з цією проблемою держава і бізнес будуть тільки перекладаючи ці витрати на плечі пересічних споживачів. Тоді про низький рівень інфляції можна буде одразу забути. Готівковий ринок не тільки активізувався на скачках котирувань, але і сам стає одним з головних стимуляторів подальшого збільшення дисбалансу на валютному ринку. Поки що спекулянти скуповують валюту через обмінники і продають її дорожче на міжбанку. Це призводить до самозбудження обох сегментів валютного ринку і загрожує серйозною девальвацією. НБУ був змушений продавати валюту в межах котирувань 26,46 грн/$. Саме ці вливання змогли зупинити зліт долара на позначці 26,46 грн/$ і не дали курсу дійти до 26,5 грн/$. У результаті за день долар подорожчав майже на 10 копійок.

У середу після декількох днів активного зростання курс знову злетів, чим викликав чергову хвилю спекулятивного ажіотажу зі скупки валюти, а потім також активно обвалився нижче ранкових котирувань. В цілому, завдяки діям НБУ ринок розвернувся, так як регулятор вийшов на ринок в анонімному форматі, продавши близько $10 млн в межах 26,5 грн/$. Після цього на ринок вийшли експортери, розуміючи, що регулятор не дозволить курсу подолати цей рубіж. Це і змінило зростаючий тренд.

У четвер пропозиція валюти дещо перевищувала попит, що в загальному за день призвело до посилення національної валюти на 4 копійки.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У п'ятницю долар на міжбанку подешевшав щодо гривні. Основна причина - зростання продажів валюти з боку експортерів на тлі стриманого попиту. Експортерам потрібна гривня для завершення бюджетних розрахунків. Тим більше, що субота - робочий день у банках - без валютного міжбанку, але з можливістю проведення будь-яких операцій в нацвалюті. Так що гривня, зарахована від продажу валюти в п'ятницю - їм була потрібна. Регулятор скуповував валюту в тихому форматі через систему Matching. Весь тиждень НБУ на міжбанківський ринок в форматі аукціону з покупкою або продажем валюти не виходив.

Показати ще новини
Радіо NV
X