Яким буде курс долара до 21 вересня – прогноз Atlant Finance

14 вересня 2018, 20:05

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27-27,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 28-28,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

Понеділок став вдалим для гривні. За день вона зміцнилася щодо долара на 4 копійки. Котирування знизилися за рахунок різкого звуження ліквідності в банківській системі (коррахунки впали одразу на 12,7 млрд грн – до 40,7 млрд грн). Це практично позбавило учасників торгів гривні для покупки валюти, а продавці стали більш охоче продавати валюту понад обов'язкових 50% для забезпечення своїх господарських операцій. Збільшення пропозиції на тлі гривневого голоду призвело до падіння котирувань долара на міжбанку.

У вівторок гривня продовжила зміцнюватися на міжбанку. З самого початку торгової сесії пропозиція валюти перевищувала попит. У результаті торгів за день гривня зміцнилася на 5 копійок. Ліквідність у банківській системі значно зросла (коррахунки на ранок вівторка зросли на 13,8 млрд грн – до 54,5 млрд грн). Але це не допомогло долару. Експортери активно продавали не тільки обов'язкові 50% виручки, але і валюту, що в них залашилася. Причина зростання пропозиції валюти проста – потреба в гривні у експортерів для фінансування господарських витрат. НБУ в середині дня викуповував надлишок долара на торгах по 28,09 грн в анонімному режимі через Matching. Купив регулятор близько $35 млн, чим зупинив подальше падіння котирувань.

У середу гривня продовжила укріплювати свої позиції на міжбанку, в результаті чого долар опустився майже до рівня в 28 грн. З самого відкриття торгової сесії пропозиція валюти перевищувала попит. Регулятор, недовго думаючи вийшов на ринок з купівлею валюти в форматі Matching. Купував НБУ за ціною 28 грн/$. Але, схоже, регулятор перестарався і надто вже багато скупив долара, чим не тільки вирівняв попит і пропозицію, а й допоміг долару потім відіграти втрачене з ранку. Купив Нацбанк близько $45 млн, чим змінив тенденції на ринку.

У четвер курс пішов вгору. Попит на валюту з самого початку торгів перевищував пропозицію. Бізнес психологічно налаштований на можливе продовження девальвації найближчим часом і тому досить легко піддається на спекулятивні ігри на торгах. Достатньо було продавцям трохи притримати основні продажі і сформувати ситуативне перевищення попиту над пропозицією, і ось результат – покупці стали більш податливими і з легкістю погодилися з ростом котирувань. За день курс американської валюти зріс на 4 копійки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X