Яким буде курс долара до 2 червня – прогноз Atlant Finance

0 коментувати
Наступного тижня гривня очікується в коридорі 26,0-26,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринках

Наступного тижня гривня очікується в коридорі 26,0-26,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринках

Тиждень на міжбанківському валютному ринку минув досить динамічно, гривня була стабільною в межах прогнозованого коридору

На думку аналітиків Atlant Finance, об'єктивним курсом гривні сьогодні має стати діапазон 25,0-26,0 грн/$.

Наступного тижня гривня очікується в коридорі 26,0-26,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринках.

У понеділок відчувалося, що більшість з експортерів, які хотіли закрити свої бюджетні платежі за рахунок продажу валюти - зробили це в п'ятницю. Однак, пропозиція валюти на міжбанку перевищувала попит і зумовила зниження котирувань долара. НБУ на ринок з аукціоном щодо викупу долара не виходив.

У вівторок валютний міжбанк активізувався. Пропозиція валюти перевищувала попит і НБУ оголосив аукціон з викупу $50 млн. Нацбанк купив $50 млн за ціною відсікання - не вище 26,31 гривень і спільної заявки банків на $80,9 млн.

В середу гривня продовжила зміцнюватися, а пропозиція валюти знову перевищувала попит, що й відбилося на зниженні котирувань під час сесії. НБУ на ринок з офіційним аукціоном з викупу долара не виходив, але учасники торгів кажуть про вихід регулятора через "запит кращого курсу".

У четвер попит ситуативно перевищив пропозицію, що призвело до подорожчання долара. НБУ не виходив на ринок з валютними аукціоном з продажу долара і не втручався в хід торгів.

Чиста купівля іноземної валюти НБУ з початку року склала $1 млрд, банками - $982 млн. "У квітні тривало зміцнення курсу гривні по відношенню до долара США завдяки істотним валютним надходженням від сільськогосподарського експорту". Крім того, як зазначає регулятор, пропозицію валюти з боку експортерів металургійної продукції.

НБУ продовжує пом'якшувати монетарну політику шляхом лібералізації валютного регулювання. Подальше послаблення тимчасових антикризових обмежень стало можливим як завдяки тривалій сприятливій ситуації на валютному ринку, так і враховуючи відносну збалансованість інфляційних ризиків.
Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: