Яким буде курс долара до 2 березня – прогноз Atlant Finance

23 лютого 2018, 20:20

На сьогоднішній день математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27,5-28 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 26,8-27,3 грн/$ на міжбанківському ринку і 27-27,5 грн/$ – на готівковому.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була в рамках прогнозованого діапазону.

Відео дня

У понеділок торги проходили на умовах ТОМ (розрахунки у гривні "сьогодні", а поставка валюти – "завтра") через вихідний день у США. Це призвело до прогнозованого зниження обсягів операцій. Всього було укладено 386 угод на суму $183,5 млн. НБУ на міжбанківський валютний ринок у формі аукціону з продажу долара не виходив.

У вівторок події на міжбанку розвивалися досить спокійно. Після вихідного понеділка в США імпортери вийшли на ринок з покупкою валюти на тлі низької пропозиції. Це спочатку підштовхнуло котирування вгору, але ближче до полудня попит і пропозиція вирівнялися. НБУ на міжбанківський валютний ринок у форматі аукціону з продажу долара не виходив.

У середу на валютному ринку торги проходили досить активно. Пропозиція долара на початку торгової сесії перевищувала попит. НБУ на міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажу долара не виходив.

У четвер курс долара на міжбанку знову виріс, хоча великого ажіотажу на ринку не спостерігалося. На початку торгів попит перевищував пропозицію, але коли котирування підросли, на ринок вийшли продавці і швидко вирівняли баланс попиту і пропозиції. У процесі зростання пропозиції на ринок вийшов НБУ у форматі "запиту кращого курсу" і викупив надлишок валюти. При цьому, у форматі аукціону регулятор на міжбанківський валютний ринок не виходив.

У п'ятницю на міжбанку долар поступився гривні. Покупці сподівалися на суттєву перевагу пропозиції валюти на ринку і не особливо поспішали з купівлею, розраховуючи на суттєве посилення національної валюти. У свою чергу продавці не були готові поступатися та не охоче оступалися. У результаті долар втратив 8 копійок. НБУ на міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажу або купівлі долара не віходив.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X