Яким буде курс долара до 19 січня – прогноз Atlant Finance

12 січня 2018, 20:19

На сьогоднішній день математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27-27,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня очікується в коридорі 28,3-28,8 грн/$ на міжбанківському і 28,4-28,9 грн/$ на готівковому ринках.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була в рамках прогнозованого коридору.

Відео дня

У вівторок долар зріс на 5 копійок. Головною причиною було нетерпіння покупців валюти, які з самого початку торгів почали форсувати ринок. У свою чергу продавці валюти притримували продаж до обіду. Якби покупці витримали паузу, зростання котирувань швидше за все не відбулося б за рахунок значних обсягів продажів обов'язкової валютної виручки, яка накопичилася у експортерів за святкові дні. НБУ на міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажу долара не виходив.

У середу навіть збільшення обсягів пропозиції за рахунок зростання сум обов'язкового продажу через свята не змогло перекрити апетити імпортерів, і курс продовжував зростати. Основна причина полягала в тому, що експортери не поспішали розлучатися з валютою понад обсяги обов'язкових продажів в очікуванні подальшого зростання котирувань, а покупці були змушені з цим міритися.

НБУ особливо не бере участі в торгах і схоже, що збереження золотовалютних резервів для регулятора важливіше ніж рівень інфляції і девальвація національної валюти. Це призводить до монополізації міжбанківського валютного ринку великими продавцями валюти, які активно користуються своїм становищем. Нацбанк на міжбанківський валютний ринок у форматі аукціону з продажу долара не виходив.

У четвер девальвація гривні посилилася, а ажіотаж на валютному ринку зріс. Насправді, як завжди в програші населення, малий і середній бізнес. Вони будуть розплачуватися за це підвищенням цінників в магазинах і на заправках. Виграють великі компанії і спекулянти.

В цілому, економіку України в черговий раз випробовують на міцність валютними цунамі, що призведе до нових інфляційних потрясінь. Бездіяльність Нацбанку і "казки" про інфляційне таргетування і сезонні фактори знову приведуть до невиконання прогнозів по золотовалютних резервах і рівню інфляції. А в кінці 2018 року все знову спишуть ще й на АТО, зростання пенсій, зарплат, ворогів, союзників і РФ. Як говориться у прислів'ї "поганому танцюристу...".

Тиск на національну валюту наростає, а зростання коррахунків банків одразу на 18,9 млрд грн - до 53,5 млрд грн на тлі збільшення попиту з боку імпортерів просто "підірвало" ринок. У результаті чого НБУ був змушений вийти на торги у форматі "запиту кращого курсу" і продати близько $25 млн. Це особливо не допомогло, а тільки стримало зростання котирувань. Тільки вихід на ринок декількох великих продавців, які просто вичікували максимального ажіотажу, урівняв ситуацію на торгах.

У свою чергу заступник голови НБУ Олег Чурій пояснив значне зниження курсу гривні на початку 2018 року дією тимчасових сезонних чинників, які в подальшому можуть бути нівельовані впливом сприятливих факторів. Разом з тим, в НБУ пообіцяли, що будуть згладжувати можливі надмірні коливання на валютному рику.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X