Яким буде курс долара до 17 серпня – прогноз Atlant Finance

10 серпня 2018, 20:11

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26-26,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 27-27,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

У понеділок міжбанк змусив порядком понервувати як продавців, так і покупців валюти. Почалося все у стилі минулого тижня – з росту попиту на тлі низької пропозиції. Хоча відчувалося, що покупці вже не готові купувати долар за будь-якою ціною і втомилися від постійного зростання валютних котирувань. Продавці при цьому все ще сподівалися на суттєве зростання курсу і не поспішали з продажем, вичікуючи оптимально високих котирувань. У результаті на ринок вийшов Нацбанк в анонімному форматі через систему Matching. Він продав майже одразу близько $20 млн в рамках 27,15 грн/$. Такі дії регулятора обвалили ринок: продавці валюти занервували і на побоюваннях падіння котирувань вийшли на торги з основними обсягами валюти, забувши про свої плани з продажу долара за більш високим курсом. Покупці побачивши падіння котирувань почали купувати набагато більше валюти. Це знову призвело до зростання котирувань, як тільки попит перевищив пропозицію. У результаті НБУ довелося ще раз вийти на ринок в анонімному форматі щоб утримати котирування в районі 27,1 грн/$. Продав регулятор ще близько $10 млн.

У вівторок відбулася зміна тренду, яку вже чекали кілька днів як сам Нацбанк, так і покупці валюти. Долар почав дешевшати як на міжбанку, так і на готівковому ринку. На зміни тренду в першу чергу вплинули попередні інтервенції НБУ. У результаті чого тільки за минулий тиждень НБУ продав $240 млн для утримання курсу в межах до 27,2 грн/$. У цей день нарешті настав переломний момент: експортери зрозуміли, що далі грати на підвищення, притримуючи валюту, вже не виходить, так як на міжбанк виходять НБУ з продажем. Саме тому вони вирішили вийти з продажами валюти на початку торгової сесії до того моменту поки це зробить регулятор. Пропозиція валюти перевищувала попит, а імпортери вже не поспішали з покупкою валюти, вичікуючи більш вигідного курсу долара. У результаті за день курс наблизився до 27 грн/$.

У середу з самого початку торгової сесії пропозиція валюти на міжбанківському ринку перевищувала попит. Здавалося, що гривня продовжить зміцнюватися. Тому на початку торгової сесії покупці намагалися визначитися з оптимальним курсом, а продавці, навпаки, поспішали з продажами побоюючись подальшого падіння котирувань. Але ближче до обіду ситуація почала змінюватися: покупці досить швидко викупили весь надлишок валюти на міжбанку. Відчувши зростання попиту, продавці знову почали притримувати валюту в очікуванні подальшого зростання котирувань.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У четвер на валютному ринку стався черговий стрибок курсу. Після кількох днів стабілізації ситуації з формуванням тренду на зміцнення гривні, вже другу сесію поспіль ситуація складається не на користь нацвалюти. Причому здавалося б все повинно бути навпаки – ліквідність в банківській системі низька (на коррахунках банків на ранок четверга всього 40,7 млрд грн), готівковий ринок був досить спокійний. Але замість зміцнення офіційний курс за день обвалився одразу майже на 15 копійок. Підвищення курсу на міжбанку швидко перекинулося і на готівковий ринок, де до вечора четверга долар вже продавали по 27,3 грн/$ і вище. НБУ намагався цьому протистояти і був змушений продати близько $10 млн за курсом 27,1 грн/$ в анонімному форматі через Matching, щоб збити зростання котирувань. Це вдалося йому тільки частково. За фактом на міжбанку знову закріпився висхідний тренд і почалася нова хвиля девальваційних настроїв.

У форматі аукціону з купівлі або продажу валюти НБУ на міжбанківський ринок в ці дні не виходив.

Показати ще новини
Радіо NV
X