Яким буде курс долара до 17 листопада – прогноз Atlant Finance

10 листопада 2017, 20:16
Сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен стати діапазон 26,5-27 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance

За оцінками експертів, наступного тижня гривня очікується в коридорі 26,4-26,9 грн/$ на міжбанківському і 26,7-27,2 грн/$ на готівковому ринках.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була в рамках прогнозованого коридору.

Відео дня

У понеділок експортери хвилювалися. Через те, що вони вже звикли до постійного зростання курсу, зниження котирувань стало для них неприємною несподіванкою. Це напевно стало несподіванкою і для інших учасників торгів. Основна причина такої ситуації в тому, що, пропозиція валюти значно перевищувала попит. Нацбанк у форматі аукціону з купівлі долара на міжбанківський ринок не виходив, але взяв участь у купівлі валюти через "запит кращого курсу".

У вівторок ринок знову просів, а попит на валюту залишився досить стриманим, у той час, коли експортери зобов'язані продавати на міжбанку частину валютної виручки. Ще однією проблемою була низька ліквідність у банківській системі через що виник дефіцит гривні. НБУ у вівторок вийшов на ринок, але не в форматі аукціону, а в форматі "запиту кращого курсу".

У середу, ситуація на міжбанку залишилася дуже сприятливою для гривні. Пропозиція валюти продовжувала перевищувати попит, що знижувало котирування долара на торгах. За середу долар подешевшав ще на 9 копійок. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону з викупу долара не виходив.

У четвер гривня продовжила зміцнюватися на валютному ринку. Пропозиція валюти суттєво перевищувала попит. Основна причина ситуації, що складається - відсутність гривні для купівлі валюти у клієнтів і самих банків. Залишки на коррахунках банків впали до рекордно низького рівня - 38,2 млрд грн. Нацбанк на міжбанківський валютний ринок з аукціоном по викупу долара не виходив.

Показати ще новини
Радіо NV
X