Яким буде курс долара до 16 лютого – прогноз Atlant Finance

9 лютого 2018, 20:20

На даний час математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27,5-28 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривню можна очікувати в коридорі 27-27,5 грн/$ на міжбанківському ринку і 27,2-27,7 грн/$ – на готівковому.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня знову зміцнювалася і вийшла за рамки останніх прогнозів.

Відео дня

У понеділок на торгах українська нацвалюта продовжила зміцнюватися за рахунок активних продажів валюти з метою розмістити гривневі ресурси в ОВДП під процентну ставку розміром у 16,5% річних. У результаті цього долар за день подешевшав на 14,5 копійок.

Після зростання облікової ставки НБУ багато хто хоче заробити як за рахунок підвищеної прибутковості державних паперів у гривні, так і за рахунок потенційного зміцнення гривні в короткостроковій перспективі. Саме тому вони зараз активно скуповують короткострокові папери з термінами погашення максимум восени. Хоча є й ті, хто купує цінні папери з довгостроковою перспективою.

Пропозиція валюти переважала над попитом з самого початку торгової сесії. Нацбанк на міжбанківський валютний ринок у форматі аукціону не виходив, але брав участь в торгах у форматі "запиту кращого курсу".

У вівторок пропозицію валюти з самого початку торгів значно перевищувала попит. У результаті цього долар втратив за день 31 копійку, а євро – цілих 55. НБУ в процесі торгової сесії неодноразово виходив на ринок з викупом валюти у форматі "запиту кращого курсу" і купив близько $30 млн. Але і після цього гривня продовжувала зміцнюватися, і регулятор оголосив аукціон з викупу $50 млн, на якому купив ще $44,2 млн, при спільній заявці банків на $88,5 млн.

У середу масштабні валютні вливання на міжбанку продовжилися. Попит значно перевищував пропозицію з самого початку торгів, у результаті чого гривня зміцнилася майже на 29 копійок, а євро – на 48. З самого початку торгів на ринок вийшов НБУ з покупкою валюти у форматі аукціону і обсягом в $30 млн. При цьому від банків надійшло заявок на $127,3 млн, що вже тоді обіцяло подальший провал котирувань долара. У результаті цього НБУ оперативно закрив перший аукціон, викупивши цей обсяг валюти за ціною 27,09 грн і оголосив другий аукціон ще на $100 млн. У результаті нього регулятор викупив ще $80,8 млн за ціною відсікання не вище 27,12 грн при загальній заявці банків на $87,3 млн. Це дозволило послабити напругу на валютному ринку і стабілізувати ситуацію на торгах. У результаті валютних аукціонів регулятору вдалося поповнити золотовалютні резерви на $110,8 млн.

У четвер гривня на міжбанку зміцнилася на 2 копійки. Попит у певні проміжки часу в процесі торгової сесії почав перевищувати пропозицію. Покупці валюти розуміли, що вичікувати подальшого падіння котирувань вже не варто і попит почав зростати за рахунок побоювань розвороту ринку. Продавці також не особливо прагнули продавати, очікуючи подорожчання валюти, що дозволить реалізувати долар вигідніше. Нацбанк на міжбанківський валютний ринок в форматі аукціону з викупу долара не виходив.

У п'ятницю гривня змогла ще трохи потіснити долар, але швидкість зміцнення нацвалюти знизилася і їй не вдалося подолати психологічний бар'єр в 27 гривень. Нацбанк на міжбанківських ринок у форматі аукціону з викупу долара не виходив.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X