Яким буде курс долара до 16 березня – прогноз Atlant Finance

12 березня 2018, 20:20

На сьогоднішній день математично обгрунтований курс гривні повинен бути в діапазоні 27-27,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, до кінця поточного тижня гривня буде в коридорі 25,8-26,3 грн/$ на міжбанківському ринку і 25,9-26,4 грн/$ – на готівковому.

Короткий минулий тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня посилювалася такими темпами, що вийшла за рамки прогнозованих діапазонів.

Відео дня

У понеділок головною інтригою було питання чи вирішать покупці купувати валюту сьогодні або відклауть питання на пізніше, так як пропозиція валюти значно перевищувала попит. У результаті за день гривня зміцнилася на 18 копійок. Нацбанк на міжбанківський валютний ринок у формі аукціону з купівлі долара не виходив, хоча взяв участь в купівлі валюти у форматі "запиту кращого курсу".

У вівторок на валютному ринку долар знову втрачав свої позиції. Великі покупці продовжували диктувати умови продавцям вже з перших хвилин торгової сесії, а пропозиція валюти суттєво перевищувала попит, що і відбилося на котируваннях. Час знову працював на покупців і найстійкіші з них – ті, хто купував ближче до завершення сесії, – пристойно зекономили. За результатами торгів до кінця дня гривня зміцнилася на 16 копійок. Основними причинами зміцнення нацвалюти були: продаж валюти нерезидентами для подальшої покупки держпаперів (ОВДП) і низька активність покупців, які вичікували максимального падіння котирувань. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону з покупкою надлишків валюти вирішив не виходити, але вийшов з покупкою валюти у форматі "запиту кращого курсу".

У середу на валютному ринку долар знову суттєво подешевшав. Нечисленні покупці у котрий раз диктували умови продавцям з самого початку торгів. Пропозиція валюти значно перевищувала попит. НБУ не став довго чекати і практично з самого початку торгів оголосив аукціон з викупу $100 млн. Разом з цим регулятор купував валюту і через "запит кращого курсу". Такі дії НБУ трохи заспокоїли продавців і підштовхнули покупців, які вичікували мінімальні котирування. У результаті аукціону Нацбанк купив $58,8 млн із запропонованих банками $68,7. Цього обсягу викупленої валюти вистачило на те, щоб зупинити падіння курсу. Після обіду на ринок вийшла наступна частина валютних позицій, що привело до подальшого обвалу котирувань до рівня 26 грн/$.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X