Яким буде курс долара до 15 грудня – прогноз Atlant Finance

8 грудня 2017, 20:20
380
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Яким буде курс долара до 15 грудня – прогноз Atlant Finance - фото

Експерти чекають готівковий долар в коридорі 27-27,5 грн/$

Наразі математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26,5-27 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance

За оцінками експертів, наступного тижня гривня очікується в коридорі 27-27,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринках.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була в рамках прогнозованого коридору.

У понеділок долар на міжбанку продовжував дорожчати. Попит значно перевищував пропозицію вже з перших хвилин торгової сесії. Основними покупцями були "дочки" іноземних компаній, які виводять дивіденди, а також імпортери енергоносіїв. У результаті цього НБУ вийшов на ринок з аукціоном з продажу долара на суму до $100 млн, що психологічно збило загострення пристрастей на ринку. Регулятор продавав долар не нижче 27,18 грн/$, що зупинило зростання котирувань. Всього Нацбанк продав на аукціоні $29,4 млн при заявці банків на $43,6 млн. Своєю інтервенцією регулятор частково зняв ажіотаж на торгах, але остаточної стабілізації ситуації досягти не зміг. Ринок залишився досить знервованим.

У вівторок долар на міжбанку почав дешевшати за рахунок дій декількох великих продавців. Пропозиція валюти перевищувала попит і це знизило котирування на торгах. НБУ не виходив на міжбанк з аукціоном, але викупив близько $30 млн шляхом "запиту кращого курсу".

У середу долар на міжбанку продовжив дешевшати. Пропозиція валюти перевищувала попит і знову знизило котирування на торгах. Нацбанк не виходив на торги з аукціоном, але знову вийшов на ринок в форматі "запиту кращого курсу" для покупки долара.

У четвер ситуація на валютному ринку знову повністю залежала від поведінки великих гравців. Пропозиція і попит перебували в нестійкій рівновазі без певного тренду. Періодично виникали ситуативні перекоси за рахунок виходу на ринок того чи іншого великого гравця, але ринок сам знаходив компроміс. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону з купівлі або продажу долара не виходив.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

Вчора, 16:10

thumb img
Амбромавічус і Данилюк. Що вони роблять поруч із Зеленським?
7548
Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Як приватний інвестор може купити ОВДП і скільки можна заробити на цих цінних паперах
1814
Фінанси

Вчора, 18:07

thumb img
Чистий прибуток українських банків виріс у понад два рази
1513

Головне

Країни

Вчора, 15:07

thumb img
Назарбаєв пішов з посади президента Казахстану
Події

Вчора, 14:55

thumb img
У Києві почалося будівництво метро на Виноградар
Країни

Сьогодні, 04:35

thumb img
Стрімко подорожчав. Після відставки Назарбаєва в Казахстані скупили всі долари