Яким буде курс долара до 15 червня – прогноз Atlant Finance

8 червня 2018, 20:14

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогоднішній день математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26-26,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 25,9-26,4 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринках.

Відео дня

У понеділок долар дорожчав. Основною причиною зростання котирувань стало збільшення активності покупців валюти при досить стриманій пропозиції. Продавці не поспішали з продажами, вичікуючи більш вигідного курсу.

У вівторок на міжбанку долар продовжив тіснити гривню. Головною причиною поступового зростання котирувань знову було збільшення активності покупців. Як і днем ​​раніше продавці притримували валюту в надії на зростання котирувань.

Середа пройшла досить цікаво на валютному ринку. Як і очікували багато учасників торгів, в перші кілька годин долар зріс за рахунок збільшення попиту на валюту з боку "дочок" іноземних компаній, які скуповували валюту для репатріації дивідендів. У результаті цього попит незначно перевищував пропозицію. Трохи пізніше на ринок вийшли експортери з основними продажами валюти. Це досить швидко збалансувало ринок.

Обстановка на міжбанку в четвер змусила похвилюватися всіх. Основною загрозою для курсу був аж ніяк не економічний, а чисто політичний фактор – голосування у Верховній Раді з питання створення Антикорупційного суду. У разі неприйняття цього документу можна було з дуже великою часткою ймовірності говорити про згортання співпраці з МВФ, неотримання запланованого усіма нашими чиновниками траншу, а в перспективі – чергових валютних стрибків курсу на тлі переддефолтного положення із зовнішніми виплатами. На щастя, народні обранці перейнялися ситуацією і все-таки проголосували "за" прийняття пакета необхідних документів. Це дозволило зняти деяку напругу у другій половині торговельної сесії, коли багато хто вже боявся різкого зльоту валютних котирувань у разі провалу голосування. У кінцевому підсумку позитивне вирішення цього питання дозволило гривні навіть трохи потіснити долар до кінця сесії. НБУ на міжбанківський ринок у форматі аукціону з купівлі або продажу валюти не виходив. Та й викуповувати особливо йому було нічого, а продавати і витрачати золотовалютні резерви сенсу регулятору не було тим більше.

Міжбанк в п'ятницю виявився досить млявим. Мабуть, учасники ринку все ще не визначилися зі своєю торговою стратегією після вчорашніх політичних рішень. Нацбанк на міжбанківський ринок в форматі аукціону з покупкою або продажем валюти не виходив.

Показати ще новини
Радіо NV
X