Яким буде курс долара до 13 жовтня – прогноз Atlant Finance

9 жовтня 2017, 20:17
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен стати діапазон 26,5-27 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance

За оцінками експертів, на поточному тижні гривня очікується в коридорі 26,7-27,2 грн/$, як на міжбанківському, так і на готівковому ринках.

Минулий тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно: гривня була в рамках прогнозованого коридору.

Відео дня

У понеділок попит значно перевищував пропозицію, а більшість продавців не поспішали укладати угоди, чекаючи продовження зростання котирувань. Регулятор був змушений провести інтервенцію з продажу долара у форматі "запиту кращого курсу", що почало поступово впливати на курс. Нацбанк продав близько $25 млн, щоб хоч якось вирівняти попит і пропозицію.

У вівторок на валютному ринку долар упевнено подолав новий психологічний поріг. На цей раз - вже у 26,7 грн. Спрацював вже знайомий сценарій: експортери з самого ранку притримували валюту, що призвело до стрімкого зростання котирувань. У результаті чого, попит перевищував пропозицію. Значний розрив між курсом готівкового і безготівкового долара може стати основним інструментом тиску на міжбанківський курс. Нацбанк не виходив на ринок з аукціоном з продажу долара, дозволивши ринку самому шукати рівновагу.

У середу долар продовжив стрімке зростання і вже звично перейшов черговий психологічний поріг у 26,8 грн. Нацбанк спробував змінити сценарій, коли експортери притримують валюту на початку торгів. У результаті чого регулятор фактично на самому початку сесії оголосив аукціон з продажу валюти на $100 млн. Нацбанк продавав долар не нижче 26,79 грн і це кілька скоригувало поведінку учасників торгів. Продав НБУ $38,6 млн, при заявці банків на $45 млн. Попит і пропозиція увійшли у відносну рівновагу на рівні 26,79/26,81 грн, де долар вже перебував до самого кінця сесії.

У четвер гривня змогла стабілізуватися і зупинити стрімке падіння. Регулятор провів валютний аукціон з продажу долара обсягом $100 млн. Продавав НБУ за середньозваженим курсом 26,77 грн. Регулятор продав $15,5 млн, при поданих заявках від банків в розмірі $16,2 млн. Такі дії НБУ збалансували попит і пропозицію на ринку і підтримали національну валюту.

Нагадаємо, що минулого тижня Україна збільшила золотовалютні резерви до рекорду з 2014 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X