Яким буде курс долара до 13 липня – прогноз Atlant Finance
Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в прогнозованому діапазоні.
На сьогоднішній день математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26-26,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.
За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 26-26,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.
Понеділок на міжбанку почався валютним ралі. З початку торгів пропозиція валюти незначно перевищувала попит, що призвело до невеликого зміцнення гривні. Потім на ринок вийшли покупці, і ситуація на міжбанку змінилася. Причиною зростання попиту на валюту став вихід іноземних компаній, які купували її для репатріації дивідендів. Але особливої паніки на ринку не спостерігалося, так як учасники торгів чекали вівторка і виходу на ринок експортерів з обов'язковим продажем валюти за 28 і 29 червня, а також 50% від надходжень в понеділок.
У вівторок ситуація на валютному ринку не змогла порадувати зміцненням гривні. Весь надлишок валюти був поглинений самим ринком.
У середу валютний ринок працював на умовах ТОМ (розрахунки в гривні "сьогодні", а поставка валюти – "завтра") через вихідний день у США. Це традиційно знизило обсяги операцій. Причому, добра половина цих операцій сталася "всередині" банків, коли продавець і покупець валюти закривали свої операції в межах однієї фінустанови і на ринок ці суми не виходили. Охочих працювати на умовах ТОМ було не дуже багато. Це дозволяло спекулянтам фактично грати курсом на невеликих угодах, що призвело до зростання курсу долара у відношенні до гривні на 10 копійок.
У четвер з самого початку торгової сесії попит перевищував пропозицію, і долар продовжив дорожчати. Як тільки стало зрозуміло, що міжбанк переступить через позначку 26,5 грн/$, – регулятор вийшов на торги з продажем валюти в "анонімному" форматі через систему Matching. Це спровокувало вихід на ринок експортерів, які очікували подальшого зростання котирувань. У цей момент покупці стали трохи тягнути з укладенням угод, розуміючи що ситуація може змінитися. У результаті долар почав активно падати, і вже до обіду торги увійшли в фазу відносної рівноваги попиту та пропозиції. Для стабілізації ситуації Нацбанк продав у "анонімному" форматі близько $15 млн.