Яким буде курс долара до 13 липня – прогноз Atlant Finance

6 липня 2018, 20:10
3471
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Яким буде курс долара до 13 липня – прогноз Atlant Finance - фото

Фото: Martinus Scriblerus/flickr

Курс долара буде близько 26 грн

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в прогнозованому діапазоні.

На сьогоднішній день математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26-26,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 26-26,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Понеділок на міжбанку почався валютним ралі. З початку торгів пропозиція валюти незначно перевищувала попит, що призвело до невеликого зміцнення гривні. Потім на ринок вийшли покупці, і ситуація на міжбанку змінилася. Причиною зростання попиту на валюту став вихід іноземних компаній, які купували її для репатріації дивідендів. Але особливої ​​паніки на ринку не спостерігалося, так як учасники торгів чекали вівторка і виходу на ринок експортерів з обов'язковим продажем валюти за 28 і 29 червня, а також 50% від надходжень в понеділок.

У вівторок ситуація на валютному ринку не змогла порадувати зміцненням гривні. Весь надлишок валюти був поглинений самим ринком.

У середу валютний ринок працював на умовах ТОМ (розрахунки в гривні "сьогодні", а поставка валюти – "завтра") через вихідний день у США. Це традиційно знизило обсяги операцій. Причому, добра половина цих операцій сталася "всередині" банків, коли продавець і покупець валюти закривали свої операції в межах однієї фінустанови і на ринок ці суми не виходили. Охочих працювати на умовах ТОМ було не дуже багато. Це дозволяло спекулянтам фактично грати курсом на невеликих угодах, що призвело до зростання курсу долара у відношенні до гривні на 10 копійок.

У четвер з самого початку торгової сесії попит перевищував пропозицію, і долар продовжив дорожчати. Як тільки стало зрозуміло, що міжбанк переступить через позначку 26,5 грн/$, – регулятор вийшов на торги з продажем валюти в "анонімному" форматі через систему Matching. Це спровокувало вихід на ринок експортерів, які очікували подальшого зростання котирувань. У цей момент покупці стали трохи тягнути з укладенням угод, розуміючи що ситуація може змінитися. У результаті долар почав активно падати, і вже до обіду торги увійшли в фазу відносної рівноваги попиту та пропозиції. Для стабілізації ситуації Нацбанк продав у "анонімному" форматі близько $15 млн.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
6778
Фінанси

Вчора, 11:59

thumb img
Україні доведеться виплатити майже $16 млрд за зовнішнім боргом в 2019 році
984
Фінанси

Вчора, 14:11

thumb img
Проти податку на виведений капітал виступають старі іноземні інвестори, які качають гроші з України - Порошенко
917

Головне

Політика

Вчора, 11:47

thumb img
Соціологи оцінили шанси партій пройти до Верховної Ради на наступних виборах
Компанії/Ринки

Вчора, 19:56

thumb img
Ахметов виграв суд у держави і залишив собі Укртелеком
Футбол

Вчора, 23:42

thumb img
Люксембург - Україна - 1:2. Події по хвилинах матчу відбору Євро-2020