Яким буде курс долара до 13 квітня – прогноз Atlant Finance

6 квітня 2018, 20:18

На сьогоднішній день математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27-27,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 25,8-26,3 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринках.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках прогнозованого діапазону.

Відео дня

У понеділок долар подешевшав на 5 копійок, а Нацбанк повинен був вийти на міжбанківський ринок з викупом долара у форматі "запит кращого курсу". У зв'язку з пасхальними святами у США і Європі український валютний ринок працював з доларом і євро на умовах розрахунків ТОМ (розрахунки у гривні "сьогодні", а поставка валюти – "завтра"). Такий формат не цікавий багатьом клієнтам, і вони намагалися перенести свої валютні операції на наступний робочий день. Охочих купувати валюту на цих умовах було не дуже багато, а ось провести обов'язкові продажі з валютної виручки експортерів – було необхідно. Це і призвело до зростання пропозиції валюти на тлі низького попиту і ситуативного падіння курсу долара на 5 копійок. Валюта просіла б ще більше, але на ринок вийшов НБУ з викупом долара через "запит кращого курсу" в першій половині дня.

У вівторок відсутність обсягів обов'язкового продажу валюти у зв'язку з її продажем українськими клієнтами днем ​​раніше на умовах ТОМ призвела до значного перевищення попиту над пропозицією. Експортери диктували свої умови, розуміючи, що покупцям особливо нікуди діватися. Тому продавці валюти чекали максимального рівня котирувань. Нацбанк на міжбанківський валютний ринок у форматі аукціону з продажу або купівлі долара не виходив.

У середу долар зріс на міжбанку. Попит на валюту перевищував пропозицію протягом всієї торговельної сесії. Нацбанк на міжбанківський валютний ринок у форматі аукціону з продажу або купівлі валюти не виходив.

Четвер перевершив всі очікування ринку, а гривня швидко посилювалася. У результаті НБУ довелося оголосити аукціон з купівлі валюти в розмірі $50 млн при пропозиції банків на $110 млн. Купував регулятор за ціною не вище 26,05 грн/$. Викуплений обсяг валюти дозволив не допустити посилення гривні нижче рівня в 26 грн/$. На користь української нацвалюти зіграло ще й наближення триденних великодніх вихідних. Клієнти намагалися завершити всі свої валютні розрахунки.

У п'ятницю з самого початку торгів пропозиція валюти на міжбанківському ринку значно перевищувала попит. Це змусило Нацбанк оголосити аукціон з викупу $100 млн. У результаті якого регулятор викупив $50,7 млн. За ціною відсікання не вище 26,05 грн/$ із запропонованих банками $62,7 млн. Якби регулятор не вийшов на міжбанківський валютний ринок, курс би з легкістю закріпився нижче рівня 26,0 грн/$.

Показати ще новини
Радіо NV
X