Яким буде курс долара до 11 травня – прогноз Atlant Finance

5 травня 2018, 20:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На даний час математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26-26,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 26-26,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринках.

Короткий тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках прогнозованого діапазону.

Відео дня

У середу на валютному ринку гривня змогла частково потіснити долар за рахунок слабкої активності покупців. Вони сподівалися, що продавці будуть більш поступливими з курсом, коли виникне необхідність продати валюту, що надійшла протягом святкових днів в Україні і робочих днів у світі. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону з покупкою або продажем валюти не виходив.

У четвер на міжбанку долар зріс на 5 копійок, гривня не змогла зміцнитися навіть у сприятливий для неї період. Покупці валюти робили ставку на збільшення обсягів обов'язкових продажів через календарні перекоси попиту і пропозиції після вихідних в Україні. Зарахована другим травнем експортна виручка третього числа вийшла на ринок у розмірі 50% обов'язкових продажів. Це повинно було знизити курс і збільшити обсяги торгів. Продавці виявилися не готові до активного зниження котирувань і притримували курс до кінця, а "дочки" іноземних компаній почали купувати валюту для виплати дивідендів. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону з покупкою або продажем валюти не виходив.

У п'ятницю на валютному ринку долар знову зріс, причому вже з явним перевищенням попиту над пропозицією. Попит забезпечували "дочки" іноземних компаній, які виводили дивіденди, а також великі імпортери енергоносіїв і товарів широкого вжитку. У свою чергу продавці, відчуваючи зростаючий попит на валюту, знову не поспішали укладати угоди, чим зіграли на підвищення котирувань і вивели долар на новий психологічний рівень – вище 26,3 грн/$ з подальшим прицілом на 26,4 грн/$. НБУ на міжбанківський ринок у форматі аукціону з покупкою або продажем валюти не виходив, але активно виходив на ринок з покупкою долара через "анонімні" угоди у системі Matching.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X