Яким буде курс долара до 11 серпня – прогноз Atlant Finance

4 серпня 2017, 20:15
Сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні, за розрахунками експертів, має стати діапазон 25-26 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance

Наступного тижня, за оцінками експертів, гривня очікується в коридорі 25,8-26,1 грн/$ на міжбанківському і 25,7-26,0 грн/$ на готівковому ринках.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить спокійно, гривня була стабільною в рамках прогнозованого коридору.

Відео дня

У понеділок - останній день липня - на валютному ринку клієнтам і фінансистам нудьгувати не довелося. Мабуть, не всі компанії встигли минулого тижня закрити свої основні валютні розрахунки за липень. Гривня зміцнилася за рахунок великих експортерів, які були змушені закривати свої угоди і продавати за курсом, що склався на той момент. В результаті перевищення пропозиції долара над попитом, гривня зміцнилася на 11 копійок. Нацбанк з аукціоном на міжбанк не виходив.

У вівторок основні покупці долара вирішили, що настав час для купівлі дешевого долара - і вийшли на ринок. Продавці зі свого боку не поспішали укладати угоди, чекаючи оптимально високого курсу. Це призвело до послаблення гривні щодо американського долара. НБУ на міжбанк з аукціоном не виходив.

У середу курс на міжбанку продовжив своє зростання. Торги другий день поспіль проходять за одним сценарієм. Спочатку відбувається збільшення попиту на валюту через те, що продавці не поспішають продавати, що призводить до максимально високих котирувань валюти. Потім на ринок виходять великі продавці, в результаті чого курс закріплюється на новому, більш високому рівні. Нацбанк знову не виходив на міжбанк з аукціоном, давши ринку можливість самому знайти рівновагу.

У четвер на валютному ринку гривня змогла зміцнитися відносно до долара за рахунок перевищення пропозиції валюти над попитом. НБУ з аукціоном на ринок не виходив.

Нагадаємо, що правління НБУ прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 12,5% річних. Проведення стриманої монетарної політики обумовлено необхідністю нівелювати ризики для досягнення цілей щодо інфляції.

У червні показник інфляції в річному вимірі досяг піку цього року, після чого очікується його поступове зниження.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X