Яким буде курс долара до 10 серпня – прогноз Atlant Finance

3 серпня 2018, 20:10

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26-26,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 26,9-27,4 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

У понеділок з самого початку торгів на ринку спостерігався нестійкий баланс між попитом і пропозицією близько 26,8 грн/$. Після обіду підприємства отримали на свої рахунки чималі суми відшкодування ПДВ від Держказначейства, що швидко змінило весь розклад на торгах. Дані підприємства оперативно вийшли на міжбанк з купівлею валюти, на тлі різкого скорочення пропозиції. У результаті цього стався стрибок курсу одразу на 10 копійок в район 26,85 грн/$. На ринок вийшло близько 3 млрд грн відшкодованого ПДВ, що знизило бажання експортерів виходити з активним продажем валюти. НБУ на міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажу валюти не виходив.

У вівторок гривня продовжила здавати свої позиції. За день долар додав 10 копійок, і курс перемістився в район 26,95 грн/$. І це при тому, що Нацбанк був змушений перед обідом провести аукціон з продажу валюти на суму $50 млн, на якому продав $28,1 млн за ціною відсікання не нижче 26,86 грн. Якби не дії регулятора, то долар з легкістю б закріпився над рівнем у 27 грн/$.

У середу з самого початку торгової сесії попит на валюту перевищував пропозицію. Покупці валюти вийшли на ринок, і не знайшовши необхідних обсягів з боку продавців курс швидко почав зростати. НБУ вирішив не випробовувати долю і вийшов на ринок з продажем валюти в анонімному форматі через Matching. Продав регулятор близько $20 млн. Це дозволило зупинити ажіотаж і утримати курс нижче 27 грн/$. У форматі аукціону з покупкою або продажем валюти НБУ на міжбанківський ринок не виходив.

У четвер, незважаючи на спроби Нацбанку вже який день збити ажіотаж щодо скупки валюти і зростання котирувань, цього не сталося. НБУ вдається тільки знизити курсові коливання. Долар безперешкодно динамічно перетнув психологічний бар'єр в 27 грн/$ і пішов вгору до нової позначки в район 27,1 грн/$. Нацбанк вирішив не випробовувати нерви покупців валюти та оголосив аукціон з продажу $100 млн. Такі дії регулятора заспокоїли ринок, і привели до корекції котирувань в район 27 грн/$. За результатами аукціону НБУ продав всі $100 млн за ціною не нижче 27 грн. При цьому, заявки від банків були на $124,2 млн. Як тільки стало відомо, що Нацбанк не закрив весь попит, долар знову почав дорожчати. Скуповували валюту всі учасники торгів, а експортери продовжували притримувати валюту, чекаючи оптимально високих котирувань.

У п'ятницю долар продовжив зміцнюватися по відношенню до гривні, незважаючи на черговий аукціон від НБУ з продажу валюти. Регулятору, хоч і з несхочу, знову довелося продавати золотовалютні резерви через валютний аукціон. Продав Нацбанк $50 млн за ціною відсікання не нижче 27,08 грн і при заявці від банків на $75,50 млн. Весь незакритий на аукціоні попит повернувся на міжбанк після його завершення і продовжив тиснути на котирування. Купували валюту в основному нерезиденти та імпортери енергоносіїв. Експортери продовжували притримувати валюту, вичікуючи оптимально високих котирувань.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X