Яким буде курс долара до 1 вересня - прогноз Atlant Finance

28 серпня 2017, 14:57
Сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні за нашими розрахунками повинен стати діапазон 26,0-26,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance

За оцінками експертів, на наступному тижні очікуємо гривню в коридорі 25,5-25,8 грн. за долар на міжбанківському і на готівковому ринках.

Зазначимо, що тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була в рамках прогнозованого коридору.

Відео дня

Так, у понеділок курс тестував рівень в 25,4 грн за один американський долар, але не зміг закріпитися в даному діапазоні через дії НБУ. Нацбанк оголосив аукціон щодо купівлі 100 млн. дол. Така дія регулятора психологічно підтримало продавців валюти - вони побачили покупця в особі НБУ та перестали знижувати котирування. Банки запропонували $51,9 млн. з яких регулятор викупив $50,9 млy. При цьому ціну відсікання НБУ поставив вище ніж котирування міжбанку на той момент - не вище 25,47 грн, тобто регулятор купував валюту дорожче, ніж котирування на міжбанку. Мабуть в НБУ розраховували на значно більші обсяги та коли цього не сталося - змушені були викупити практично все, завищивши ціну.

У вівторок на валютному міжбанку гривня змогла дещо зміцнити свої позиції. Нацбанк на ринок в форматі аукціону з викупу надлишку валюти не виходив.

У середу тренд по зміцненню гривні на міжбанку завершився. Попит на валюту перевищував пропозицію і це позначилося на курсі. Основною причиною зростання попиту на валюту стали виплати клієнтам відшкодованого ПДВ з боку Гоказначейства, що збільшило ліквідність в банківській системі та стимулювало покупки валюти з боку великих підприємств. Наявність "зайвої" гривні знизило бажання продавців-експортерів продавати залишки валютної виручки. Це призвело до зростання попиту на валюту на тлі низького пропозиції та спровокувало зростання котирувань.

За даними аналітиків, подорожчання долара носить ситуативний характер, так як після свят на ринок вийде фактично подвійний обсяг обов'язкових продажів (що накопичився за 24 і 25 серпня - робочі дні в ЄС і США), що може знову розгорнути ринок в сторону зниження котирувань долара на міжбанку.

Нагадаємо, раніше НБУ скасував останні обмеження на видачу валюти з банківських рахунків.

Показати ще новини
Радіо NV
X