Яким буде курс долара до 1 грудня – прогноз Atlant Finance

24 листопада 2017, 20:20
Сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен стати діапазон 26,5-27 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance

За оцінками експертів, наступного тижня гривня очікується в коридорі 26,7-27,2 грн/$ на міжбанківському і 26,8-27,3 грн/$ на готівковому ринках.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була у рамках прогнозованого коридору.

Відео дня

У понеділок на міжбанку сценарій торгів був схожий з усіма попередніми днями минулого тижня. У перші півгодини сесії продавці спробували зіграти "на підвищення" і не виставляли валюту на продаж. Це створило перевищення попиту над пропозицією. Після чого великі експортери вийшли на ринок з продажем валюти і курс поступово почав знижуватися, а пропозиція перевищила попит. Нацбанк не виходив на міжбанківський ринок у форматі аукціону з купівлі долара, але взяв участь у торгах і купував долар у режимі "запиту кращого курсу", на якому придбав близько $30 млн.

У вівторок на валютному ринку почалася поступова корекція. Зростання банківської ліквідності дозволяло активно купувати валюту. З самого початку торгів попит перевищував пропозицію, що забезпечило зростання валютних котирувань. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону не виходив.

У середу долар подорожчав на 17. Клієнти поспішали закрити свої доларові угоди перед вихідним у США, щоб "не зависнути" з розрахунками в американській валюті у четвер. Значний обсяг ліквідності в банківській системі (коррахунки вранці зросли до 58,7 млрд грн) на тлі появи гривні у клієнтів за рахунок відшкодування ПДВ повністю відбили бажання у експортерів розлучатися з валютою за низьким курсом. Вони не поспішали її продавати і на тлі зростання попиту відверто вичікували оптимально високих котирувань. У імпортерів же ситуація була зовсім іншою. Через майбутні вимушені розрахунки у доларі на умовах ТОМ (розрахунки у гривні "сьогодні", а поставка валюти - "завтра") багато компаній вирішили не відкладати і оперативно закрити свої валютні операції у першій половині дня. Нацбанк не виходив на ринок з аукціоном з продажу долара, але продав близько $20 млн при "запиті кращого курсу".

У четвер долар знову суттєво подорожчав на міжбанку при зниженні обсягів операцій і активних спекулятивних атаках на гривню. Надлишкова гривнева ліквідність у банківській системі, викликана значними відшкодуванням ПДВ, працювала проти нацвалюти. Залишки на коррахунках на ранок 23 листопада перевищували 57,7 млрд грн, що було значно більше нормативу обов'язкового резервування для фінустанов і розв'язувало руки спекулянтам. Експортери не поспішали з продажем долара на умовах ТОМ через вихідний у США і обсяг пропозиції американської валюти практично повністю був сформований обов'язковим продажем валютної виручки, зарахованої у середу. Покупців же умови роботи у форматі "гривня - сьогодні, поставка долара завтра" особливо не бентежили. Їх хвилював розворот валютного ринку у бік різкого зростання котирувань в останні два дні. Саме побоювання подальшої девальвації і стимулювали активний попит з боку імпортерів. У кінцевому підсумку утворилося значне перевищення попиту над пропозицією валюти і за день долар подорожчав на 14 копійок. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону не виходив.

Показати ще новини
Радіо НВ
X