Яким буде курс долара до 1 червня – прогноз Atlant Finance

25 травня 2018, 20:16

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогоднішній день математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26-26,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 25,9-26,4 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринках.

Відео дня

У понеділок на міжбанку долар продовжив дешевшати. Мабуть, більшість учасників торгів ще не повністю розрахувалися з бюджетом, або ще не отримали основних сум відшкодування ПДВ. При цьому експортери зберегли пропозицію валюти на валютному ринку. Це призводило до збільшення продажів долара і євро на торгах і спрацювало на зміцнення гривні. Виграв від такого розвитку подій Нацбанк. Хоча регулятор і не виходив на міжбанківський валютний ринок в форматі аукціону ні з продажем, ні з покупкою валюти. Він брав активну участь в торгах за допомогою платформи Matching – тихо скуповуючи валюту. Купив НБУ близько $20 млн. Це в кінцевому підсумку знизило тиск на курс і зупинило подальше падіння долара на рівні вище 26,05 грн.

У вівторок на валютних торгах долар знову подешевшав. Пропозиція перевищувала попит і долар не втримався. Хоча значна частина пропозиції валюти була поглинена самим ринком, НБУ знову скуповував валюту в "анонімному" режимі через Matching. Сума викупу склала близько $10 млн. Це утримало долар вище позначки 26,05 грн/$. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону з купівлі або продажу валюти не виходив.

У середу на міжбанку долар знову просів. Особливого падіння не сталося, але знову головною причиною незначного падіння котирувань стали дії Нацбанку. Регулятор явно не хоче падіння курсу нижче психологічної позначки в 26 грн/$ і активно підтримує американську валюту, викуповуючи надлишок пропозиції в анонімному режимі через Matching. Купив регулятор близько $10 млн. На міжбанківський ринок у форматі аукціону з покупкою або продажем валюти Нацбанк не виходив.

У четвер на торгах долар зріс. Причиною зміни курсового тренда стали відшкодування ПДВ великим експортерам з боку Держказначейства. Зростання ліквідності в банківській системі було досить стрімким. Коррахунки зросли на ранок 24 травня на 4,9 млрд грн – до 55,7 млрд грн. Це негайно позначилося на настроях учасників ринку. Експортери продавали тільки обов'язкові 50% надходжень і не дуже поспішали з іншими продажами, очікуючи зростання котирувань. У свою чергу покупці занервували, побоюючись зростання курсу долара. Логіка продавців – вичікувати з продажем в розрахунку на подорожчання валюти -– спрацювала: покупці швидко погодилися зі зміною тренду на торгах і психологічно вже були налаштовані на зростання котирувань. Значну частину всієї пропозиції поглинув сам ринок. Це напередодні триденних вихідних не дивно. Усі поспішали закрити свої основні угоди саме в цей день, не залишаючи їх на останній передсвятковий. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону з покупкою або продажем валюти не виходив.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X