Яким буде курс долара до 26 травня - прогноз Atlant Finance

19 травня 2017, 20:42
Тиждень на міжбанківському валютному ринку минув досить спокійно, гривня була стабільною в рамках прогнозованого коридору

Сьогодні об'єктивним курсом гривні, за розрахунками експертів, повинен стати діапазон 25,0-26,0 грн/$.

Наступного тижня експерти прогнозують гривню в коридорі 26,2-26,7 грн/$ на міжбанківському та готівковому ринках.

Відео дня

У понеділок протистояння між експортерами та імпортерами почало наростати після закінчення тривалих травневих свят. НБУ на ринок з аукціоном не виходив - викуповувати було нічого.

У вівторок НБУ на міжбанк з аукціоном не виходив, а курс був стабільним. У середу гривня продовжила зміцнюватися, пропозиція значно перевищувала попит, а Нацбанк скористався ситуацією і оголосив аукціон з викупу надлишків долара в сумі до $50 млн. Регулятор зміг купити всі $50 млн.

За ціною відсікання - не вище 26,43 гривень та заявці від фінустанов на $66,4 млн.

Після такого обсягу викупу валюти рівновага на міжбанку швидко відновилась. У четвер гривня зміцнилась за рахунок зростання пропозиції валюти на тлі низького попиту. Починається період проведення бюджетних платежів - експортери збільшують пропозицію валюти, у той же час імпортери також планують розрахунки з бюджетом та не мають ресурсів для купівлі валюти.

Завдяки чому Нацбанк вийшов на міжбанк у форматі - «запиту кращого курсу» та викупив надлишкову пропозицію долара, стабілізувавши ситуацію на ринку.

Показати ще новини
Радіо NV
X