Яким буде курс долара 14 вересня – прогноз Atlant Finance

7 вересня 2018, 20:10

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27-27,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 28-28,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

У понеділок долар злетів на міжбанку. Через вихідний у США (День Праці) – з усіма угодами щодо долара проходили на умовах ТОМ (розрахунки в гривні "сьогодні", а поставка валюти - "завтра"). Це призвело до того, що значна частина клієнтів перенесла свої заявки на наступний день. Малооб'ємний міжбанк дозволив спекулянтам активно зіграти "вгору" на невеликих сумах. Також високий попит на валюту на готівковому ринку продовжував підігрівати котирування на міжбанківському ринку. З самого відкриття торгової сесії попит на валюту перевищував пропозицію, і, як наслідок, за день долар на міжбанку зміцнився на 19 копійок. НБУ на міжбанківській ринок у форматі аукціону з покупкою або продажем валюти не виходив.

Валютний ринок вівторка змусив в черговий раз похвилюватися всіх учасників. З самого відкриття міжбанківського ринку попит перевищував пропозицію. У результаті НБУ довелося оперативно оголосити аукціон з продажу до $100 млн – це трохи заспокоїло ринок. У результаті аукціону регулятор продав $40,1 млн при заявці банків на $53,5 млн за ціною відсікання не нижче 28,48 грн/$. Цієї суми виявилося достатньо, щоб переламати тренд на торгах. Ближче до їх закінчення на ринку почалася корекція курсу в напрямку зміцнення гривні.

У середу пропозиція валюти перевищувала попит, продавці валюти не стали чекати виходу регулятора і самі вийшли на ринок з продажем валюти, яка була зарахована в понеділок, коли в США був вихідний день і всі операції з доларом на українському міжбанку проходили на умовах ТОМ. У результаті за день курс гривні зміцнився на 10 копійок. Якщо НБУ не буде гарячково скуповувати валюту в ЗВР і не підтримає таким чином долар, то зниження котирувань змусить експортерів перестати притримувати валюту. Це спрацює на користь гривні. НБУ на міжбанківський ринок в форматі аукціону з купівлі або продажу валюти не виходив.

У четвер гривня знову змогла досить активно потіснити долар. Пропозиція валюти перевищувала попит, чим скористався Нацбанк, дочекавшись рівня продажів нижче 28,25 грн/$ він став потихеньку скуповувати надлишок валюти через Matching. Всього регулятор викупив майже $40 млн. Саме викуп валюти Нацбанком зупинив падіння долара на міжбанку. Але загальний тренд на зниження котирувань НБУ зберіг. Тому корекція курсу триває. На міжбанківській ринок в форматі аукціону з покупкою або продажем валюти НБУ не виходив.

В пятниц. доллар знову почав дорожчати. З самого початку торгівельної сесії попит та пропозиція майже вирівнялися, але з часом попит на валюту зростав, а пропозиція почала скорочуватися. Після того як вчора НБУ купив на міжбанку близько $40 млн – зайвої валюти на ринку не лишилося. Частина імпортерів вирішила не ризикувати та почати купувати долар. Також на курс вплинуло зростання банківської ліквідності. Продавці валюти, відчувши зростання попиту, почали притримувати валюту, стимулюючи зрастання котирувань. НБУ на міжбанківській ринок у форматі аукціону з купівлі або продажу валюти не виходив.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X