В НБУ допускають масовий запуск іпотеки в четвертому кварталі 2020 року

13 липня 2020, 14:47

У Національному банку України допускають, що в четвертому кварталі банки почнуть активно видавати іпотечні кредити.

Про це перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова сказала в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

«Незважаючи на коронакризу, ми зараз відпрацьовуємо з банками нові можливості і приємно, що вони нас чують. Перше - це все-таки іпотека. Ми сподівалися, що вона стартує в третьому кварталі, але через коронакризу, можливо, в четвертому кварталі можна буде масово запускати іпотеку - за умови, що макростабільність в країні буде збережена. Ціна вже до того моменту буде доступна. Для найбільш якісних позичальників 10% річних вийде економічним шляхом, а не адміністративним. Іпотека підтягне додаткові суміжні галузі, які теж потребують додаткового підкредитування», - зазначила вона.

Відео дня

Рожкова додала, що в корпоративному секторі банки не дуже охоче знижують ставки по кредитах, намагаючись зберегти свою маржу. На думку Рожкової, «час високої маржі вже в минулому». НБУ вмовляє банки знижувати ставки по депозитах. Частина з них вже це зробили, сказала вона.

«Ми також попросили банки підготувати нові кредитні програми для клієнтів з урахуванням коронакризи, з урахуванням того, що прямо або побічно просів весь бізнес. Тому ставка повинна бути нижчою, а кредит довшим і умови м'якшими, щоб допомогти бізнесу відновитися. Завдання банку не просто видати кредит, а видати так, щоб бізнес ці гроші пустив в роботу, залишився здоровим і борг з часом, як годиться, повернув. Тому ми з банками проводимо дуже багато нарад, на яких просимо: перше - для тих позичальників, у яких зараз кредитні канікули, підготуйте стандартні програми реструктуризації. Як тільки закінчиться карантин, ви вже повинні клієнту запропонувати на вибір: є чотири програми, ти вибираєш будь-яку, - щоб він не витрачав час і сили і працював. Друге - підготувати для бізнесу нові кредитні продукти, які допоможуть кожній окремій компанії відновитися в посткарантинний період», - розповіла Рожкова.

Раніше в Приватбанку заявили, що банк з 1 липня 2020 року починає видавати кредити в рамках державної програми Доступне житло під 9,99%. При цьому ставка буде такою тільки в перший рік. У наступні роки вона буде на 4% вищою від Українського індексу ставок за депозитами фізичних осіб (UIRD). Зараз UIRD на 12 місяців становить 9,10%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X