Інвестори з Reddit зробили акції ігрового магазину GameStop найпопулярнішими в світі на один день. Регулятори захвилювалися

28 січня 2021, 16:41
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Інвестори-любителі з Reddit на день зробили акції популярної в США мережі магазинів GameStop найпопулярнішими в світі. Хедж-фонди зазнали важких збитків за короткими позиціями в GameStop.

Акції популярного в США магазину відеоігор GameStop 26 січня на день стали найбільш популярними в світі. Таким спостереженням в Twitter поділився старший аналітик агентства Bloomberg Ерік Балчунас.

Відео дня

Така ситуація склалася через те, що користувачі форуму Wall Street Bets на Reddit вирішили вийти на «війну» з хедж-фондами, які занижували акції компанії.

Однак акції GameStop і інших компаній різко впали після того, як пізно ввечері 27 січня модератори форуму вирішили обмежити доступ до сабреддіту Wall Street Bets, пише Reuters.

Акції GameStop, AMC Entertainment, Koss Corp і BlackBerry впали як мінімум на 20% відразу після закриття форуму. Ненадовго сабреддіт Wall Street Bets став доступний лише за запрошеннями. Однак, приблизно через годину ресурс знову запрацював і користувачі компенсували ці втрати.

Як зазначає агентство, через дії роздрібних інвесторів з Reddit хедж-фонди зазнали важких збитків за короткими позиціями в GameStop. У зв'язку зі сформованою ситуацією, регулюючі органи і фінансові фахівці закликали до більш ретельного вивчення трейдингу, підживлює анонімними повідомленнями в соціальних мережах.

Відзначається, що конфлікт між Уолл-стріт і роздрібними інвесторами з Reddit змусив фонди продавати довгі позиції по акціях, щоб оплатити збитки від продажу GameStop. Це своєю чергою призвело до падіння основних індексів Уолл-стріт більш ніж на 2%.

Представник регулятора від штату Массачусетс закликав Нью-Йоркську біржу призупинити торгівлю акціями GameStop на 30 днів, щоб ситуація на ринку заспокоїлася.

Очільниця Nasdaq Адена Фрідман заявила, що біржі і регулятори зобов'язані стежити за тим, чи можуть анонімні повідомлення в соціальних мережах приводити до схем «накачування і скидання».

У Комісії з цінних паперів і бірж США заявили, що обізнані про волатильність ринку. В SEC додали, що працюють з іншими регуляторами, щоб «оцінити ситуацію і проаналізувати діяльність регульованих організацій, фінансових посередників та інших учасників ринку».

GameStop - американська роздрібна мережа з продажу ігрових приставок, комп'ютерних ігор та ігрових аксесуарів.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X