Інвесткомпанія спрогнозувала девальвацію гривні до 29-29,5 грн/$ до кінця січня

9 січня 2019, 17:00

Інвестиційна компанія Concorde Capital прогнозує девальвацію курсу гривні до рівня 29-29,5 UAH/USD на кінець січня поточного року.

Про це повідомила аналітик компанії Євгенія Ахтирко, передають Українські Новини.

"Скоріше за все, девальвація гривні, яку ми спостерігаємо зараз, - це запізніла реакція ринку. Відбувається те, що ми очікували побачити в четвертому кварталі, а саме зростання курсу. Можливо, що у січні ми все ж побачимо той курс, який очікували побачити наприкінці минулого року - 29,0-29,5 UAH/USD", - сказала вона.

Відео дня

За її даними, якщо дивитися на досвід попередніх років, то в лютому-березні напруженість на валютному ринку починає зменшуватися.

"Зазвичай на початку року торговельний дефіцит скорочувався у порівнянні з четвертим кварталом попереднього року, і це призводило до полегшення ситуації на валютному ринку. Поки ж можна сказати, що в кінці минулого року ми спостерігали трохи аномальну картину на валютному ринку, яка не вписувалася в очікування, тому через порушену сезонність зараз складно припускати, коли закінчиться одна фаза і почнеться наступна", - додала експерт.

Крім того, фактор виборів, що наближаються також буде впливати на ситуацію, посилюючи невизначеність на ринку.

"Тому можна очікувати більш високу волатильність в цілому", - підсумувала Ахтирко.

На середу, 9 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 28,02 грн/$.

Порівняно з попереднім днем - 8 січня - долар подорожчав на 31 копійку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X