Битва за відсотки. Раді не рекомендували регулювати інтерчейндж
Профільний комітет парламенту не рекомендував Раді обмежувати розмір комісії інтерчейндж. У той е час глава АМКУ Ольга Піщанська визнала, що ставки в Україні високі.
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти в цілому законопроект № 4364 Про платіжні послуги без поправки про обмеження розміру комісії інтерчейндж, передає Інтерфакс-Україна.
За словами глави комітету Данила Гетманцева, законопроєкт приводить законодавство України у відповідність до законодавства ЄС і створює умови для розвитку cashless economy в Україні.
Як пише Інтерфакс-Україна, поправка, яка передбачає введення регулювання комісії інтерчейндж або еквайрингової комісії, не набрала необхідної кількості голосів серед присутніх членів комітету. «За» висловилися 12 депутатів, «проти» - троє, і ще 10 утрималися.
Також повідомляється, що в ході засідання глава Антимонопольного комітету Ольга Піщанська зазначила, що після обмеження комісії інтерчейндж в деяких країнах, ціни на товари в мережах знижені не були.
«Тому давайте будемо чесними: ми зараз вирішуємо, хто буде отримувати ці прибутки: банки або магазини», - сказала Піщанська.
У той же час вона погодилася, що ставки інтерчейндж в Україні високі.
«Ми проводимо дослідження по двом банкам, у нас є відкриті справи про порушення, і будуть винесені рішення (...) Але зараз мова йде не про зниження ставок, а про введення державного регулювання», - уточнила Піщанська.
Нагадаємо, що на зустрічі 23 березня члени профільного комітету Верховної Ради та представники банків підтримали обмеження комісії еквайрингу до 1,5% з нарахуванням клієнтам знижки 1%.
У свою чергу бізнес запропонував в найближчі три роки знизити комісію еквайрингу до 1,4% в два етапи.
ApplePay та GooglePay під загрозою. Чому ми можемо втратити ці сервіси?
Великі українські банки ПриватБанк, Ощадбанк і Райффайзен Банк Аваль виступили за поступове зниження комісії інтерчейндж без регулювання.
У свою чергу більше 10 бізнес-асоціацій пропонують законодавчо знизити комісію інтерчейндж в Україні до 0,2-03% в найближчі три роки.