Нацбанк пояснив, чому в Україні сповільнилася інфляція

13 травня 2020, 11:25

Інфляцію стримували зниження або відсутність попиту на ряд товарів і послуг через карантинних обмежень.

Споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася з 2,3% в березні до 2,1% в квітні 2020 року, повідомляє НБУ.

«У квітні 2020 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 2,1% (з 2,3% в березні). У місячному вимірі ціни зросли на 0,8%. Споживча інфляція очікувано залишалася нижчою цільового діапазону 5% ± 1 в.п. Втім, вона була меншою в порівнянні з траєкторією прогнозу, опублікованого в Інфляційному звіті за квітень 2020 року», — сказано в повідомленні.

Відео дня

Регулятор відзначив, що зростання цін стримували кілька факторів. Як і раніше, одним з основних було здешевлення енергоносіїв — як нафти, так і газу.

Інфляцію гальмувало зниження попиту на окремі товари і послуги, а також значна пропозиція овочів. Крім того, надання окремих послуг було заборонено під час карантину, а тому ціни на них були недоступні для спостереження, тому залишилися на рівні попереднього місяця.

«Ці фактори переважили вплив на ціни з боку березневого ослаблення гривні і збереження в першій половині квітня ажіотажного попиту на окремі товари, обумовленого поширенням пандемії коронавірусу і карантинними обмеженнями», — відзначили в НБУ.

Раніше повідомлялося, що аналітики J.P. Morgan прогнозують за підсумками 2020 року інфляцію в Україні на рівні 3,7%. У 2021 року вона може прискоритися до 6%.

Показати ще новини
Радіо NV
X