Спіраль смерті: Інфляція в Венесуелі сягнула 4100%

23 листопада 2017, 12:07
Валюта Венесуели - болівар - став майже непотрібним, а фінансова криза тільки погіршується. Інфляція у країні досягла 4115%

Про це повідомляє CNN Money.

Зазначається, що Венесуела швидко наближається до гуманітарної кризи, спричиненої економічною політикою уряду, яка сприяла знеціненню болівара, а також стрибку цін на продовольство і медикаменти.

Відео дня

З початку 2017 року болівар втратив 96% вартості. Так, у вівторок, 21 листопада, $1 коштував близько 84 тис. боліварів, тоді як на початку листопада за $1 давали 41 тис. боліварів, а на початку поточного року лише 3,1 тис. боліварів, свідчать дані американського веб-сайту DolarToday, який відстежує неофіційний обмінний курс.

За словами професора університету Джона Хопкінса та фахівця з гіперінфляції Стіва Ханке, інфляція в Венесуелі цього року досягла близько 4115%.

"Економіка потрапила у "спіраль смерті". Ситуація різко погіршилася за останні два тижні", - зазначає Ханке.

Інші оцінки інфляції є нижчими. Так, венесуельська аналітична компанія Ecoanalitica оцінює інфляцію в жовтні приблизно у 1430% в річному вираженні.

Криза в Венесуелі посилилася з тих пір, як уряд країни прострочив низку виплат за боргом.

На початку листопада президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив, що країна проведе реструктуризацію зовнішніх боргів. За даними агентства Moody's Investor Service, зовнішній борг Венесуели становить не менш ніж $141 млрд.

Нагадаємо, що 16 листопада Міжнародна асоціація свопів і деривативів (ISDA) визнала дефолт уряду Венесуели за державним боргом і облігаціями, випущеними нафтовою держкомпанією PDVSA.

Показати ще новини
Радіо NV
X