Гривня здає позиції. Яким буде курс долара до 7 грудня – прогноз Atlant Finance

30 листопада 2018, 21:05

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня ослабла і вийшла за рамки прогнозованого діапазону, але не на багато.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 28,0-28,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 28,0-28,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

Понеділок проходив дуже складно на валютному ринку. Нестабільність на ринку створювали політичні ризики, пов'язані з процедурою введення воєнного стану, а зростання ліквідності в банківській системі (відразу на 6,9 млрд грн - до 57,7 млрд грн) надавало тільки додатковий тиск на курс. Що дозволило серйозно розгойдати ринок, в свою чергу до паніки приєдналися обмінники, швидко змінивши цінники на валюту, що також психологічно вплинуло на настрої покупців валюти. У свою чергу продавці валюти не поспішали укладати угоди, вичікуючи максимального ажіотажного попиту на неї і кращих котирувань. В результаті за день гривня втратила близько 20 копійок.

У вівторок тенденція щодо зниження курсу національної валюти тривала. Незважаючи на численні заяви чиновників про те, що введення воєнного стану ніяк не відіб'ється на роботі банківської системи і стані фінансів в країні - ні населення, ні бізнес цьому особливо не повірили. Психологічно учасники торгів були готові до зростання котирувань, а вливання відшкодувань з ПДВ в банківську систему розігрівали попит на валюту (коррахунки банків зросли на ранок вівторка до 59 млрд грн). Попит на валюту був забезпечений, зростання котирувань на міжбанку почалося з самого відкриття торгової сесії, курс швидко додав чергових 20 копійок і НБУ довелося оперативно гасити пожежу на міжбанку та неодноразово виходити на ринок для протистояння зльоту котирувань. Продавати долар Нацбанк був змушений як мінімум тричі і в великих обсягах. Продав регулятор, за нашими даними, близько $45 млн. І тільки після цього котирування перестали рости. Експортери продавали валюту досить неохоче і тільки в той момент, коли курс перестав рости. Це говорить про те, що вони розраховують на продовження зростання котирувань і продаються тільки в мінімальних обсягах. А ось покупці змушені купувати (скоро кінець місяця) і вони змушені погоджуватися зі зростаючими апетитами продавців.

У середу ситуація на валютному ринку залишилася дуже напруженою. Стає очевидним, що без втручання регулятора з продажами долара, курс продовжить рости і далі. Незважаючи на всілякі запевнення чиновників про стабільну ситуацію після введення воєнного стану в 10 областях країни - все ж паніка на ринку присутня. Зараз Нацбанку і всій банківській системі головне витримати удар в цій непростій ситуації і довести бізнесу і населенню, що все дійсно "під контролем". З самого відкриття міжбанківського ринку попит на валюту значно перевищував пропозицію і міжбанк продовжував гру "на підвищення". Котирування досить швидко додали 15 копійок і НБУ знову довелося виходити на ринок з продажем валюти. Нацбанк виходив в "анонімному" форматі як мінімум три рази і за день продав, за нашими розрахунками, близько $50 млн. Допомогло це тільки частково, до завершення торговельної сесії проданої валюти не вистачило і котирування досягли рівня в 28,3 грн/$. Звичайно, масштабні вливання валюти регулятором частково збили ажіотаж, але поки цих зусиль явно недостатньо - гривня поступово здає свої позиції під впливом психологічного чинника і поки цей процес не закінчений.

У четвер з самого початку торгової сесії не віщувало нічого доброго для гривні. Вже з самого ранку попит на валюту знову значно перевищував пропозицію і користуючись закінченням місяця - продавці грали "на підвищення", не поспішаючи продавати основні суми, вичікуючи оптимально високих котирувань. Близько 11 години НБУ вирішив вийти на торги з інтервенцією з продажу долара і це рішення виявилося дуже вдалим. Продавши долар в "анонімному" форматі за курсом 28,39 грн/$, регулятор остаточно схилив чашу терезів на бік подальшого зниження котирувань. Продав регулятор, за нашими підрахунками, близько $20 млн. Як тільки стало зрозуміло, що продовження зростання курсу сьогодні не буде - експортери стали продавати основні обсяги валюти, чим посилили національну валюту. Лишається не зрозумілим, чому вже другий день поспіль регулятор не публікує залишки на коррахунках комерційних банків. НБУ на міжбанківський валютний ринок в форматі аукціону з покупкою або продажем валюти в ці дні не виходив.

Показати ще новини
Радіо НВ
X