Гривня пішла в наступ. Яким буде курс долара до 9 листопада – прогноз Atlant Finance

2 листопада 2018, 20:06

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27,5-28 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 28-28,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

У понеділок на міжбанку гривня змогла потіснити обидві основны світовы валюти – долар і євро, але з різних причин. По долару падіння котирувань відбулося суто за рахунок внутрішніх чинників – різання зниження ліквідності в банківській системі. Казначейство відшкодувало значні суми ПДВ, але НБУ продав на ринку депсертіфікати, що в цілому в 2 рази перевищували відшкодований ПДВ, що призвело до зниження ліквідності в банківській системі. В результаті цього на ринку виник ситуативний перекіс попиту і пропозиції на користь гривні – валюти продавали більше, ніж її могли купити. В результаті – курс долара впав. На ринок з викупом надлишків долара вийшов НБУ в анонімному режимі через Matching. За євро спрацювали міжнародні чинники – валютні ралі по європейській валюті негайно відбивалися на українському міжбанку у вигляді перерахунку котирувань щодо гривні через крос-курси пар євро/долар і долар/гривня.

У вівторок на валютному ринку знову переважали "ведмежі" настрої по долару і євро. Причини зміцнення гривні залишалися тими ж. По долару просідання курсу відбулося за рахунок гривневого голоду у більшості гравців на тлі активних розпродажів валюти великими експортерами. Їм потрібна гривня для розрахунків з українськими контрагентами і одних обов'язкових продажів їм не вистачило. Держказначейство не було особливо щедрим за відшкодуванням ПДВ (після п'ятничного вливання відразу близько 5,6 млрд грн) і компанії-експортери не хотіли залишати свої основні розрахунки на останній день місяця, вважаючи за краще продати валюту. Брак вільної гривні у імпортерів призвів до надлишку пропозиції на міжбанку на тлі стриманого попиту і зіграв на зміцнення нацвалюти. Вирішальним для подальшого розвитку подій на валютному ринку є час отримання експортерами залишилися великих сум відшкодувань ПДВ.

У середу на валютному ринку було досить цікаво. По долару ключовим драйвером ринку стала необхідність завершення місяця. Вже з перших хвилин сесії пропозиція валюти перевищувала попит, і гривня зміцнювалася. Відчувалося, що продавці більше не сподіваються на великі надходження відшкодувань ПДВ і активно продають валюту. Вільної гривні на ринку було мало. І у Нацбанку з'явився шанс скористатися ситуацією. Регулятор вийшов на ринок в "анонімному" форматі через Matching зі скупкою долара по 28,11 грн/$. Викупив НБУ близько $15 млн. І це почало розгортати ринок. Справа в тому, що компанії-покупці чекали "дна" за курсом, а викуп Нацбанком долара по 28,11 грн/$вказав нижній поріг для міжбанку. Злякавшись того, що НБУ скупить весь надлишок валюти, покупці, що вичікують курсового "дна", одночасно вийшли зі скупкою долара, чим швидко повернули котирування на рівень відкриття торгів.

У четвер з самого початку сесії нерезиденти викуповували валюту для репатріації дивідендів. Це відбувається завжди в першій декаді місяця і листопад не став винятком. Однак попит з боку нерезидентів досить швидко закінчився, а продавці валюти не встигли всю її продати. Це змінило ситуацію на міжбанку і пропозиція валюти перевищила попит, що призвело до незначного посилення національної валюти.

На міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажем або купівлею валюти Нацбанк в ці дні не виходив.

Показати ще новини
Радіо НВ
X