«Хрест смерті». Чому курс біткоїна може продовжити падіння — Bloomberg
Цього тижня на графіку зміни вартості криптовалюти біткоїн може утворитися фігура «хрест смерті», пише Bloomberg.
Агентство зазначає, що «хрест смерті» вважається ціновим патерном, після якого можливе падіння вартості активу.
«Хрест смерті» утворюється, коли короткострокова (наприклад, 50-денна) ковзна середня перетинає довгострокову (200-денну) ковзну середню зверху вниз, тобто середня ціна активу за останні 50 днів опускається нижче за середню ціну за останні 200 днів. Ковзна середня (moving average) — це лінія, нанесена на графік, що відображає середню ціну активу за певний період. «Хрест смерті» — пряма протилежність «золотого хреста».
У вівторок біткоїн уникнув появи фігури «хрест смерті», тому що його вартість зросла на 2,6% - до приблизно $42,8 тис. Ефіріуму, другій за капіталізацією криптовалюті, схоже, також загрожує поява на її графіці фігури «хрест смерті», хоча у вівторок її курс також зріс — до $3,2 тис.

До відскоку у вівторок криптовалюти протягом останніх тижнів перебували під тиском: курс біткоїну знизився більш ніж на 30% порівняно з листопадовим рекордом ($69 тис.). Нинішнє зниження відбувається на тлі зростання ймовірності початку серії підвищень ставок уже в березні, а це лише один з кількох кроків, які регулятори мають намір зробити для зменшення ліквідності.
У такому середовищі спекулятивні інвестиції втрачають свою привабливість, зазначає Bloomberg. Лише 5% клієнтів J.P. Morgan Chase & Co. прогнозують, що до кінця 2022 року курс біткоїну досягне $100 тис.
Проте не можна однозначно сказати, що формування фігури «хрест смерті» призведе до подальшого падіння його вартості. Наприклад, у березні 2020 року сталося навпаки — після «хреста смерті» курс розвернувся і сформував «золотий хрест» через два місяці.
«Дехто каже, що це ведмежий тренд, але для біткоїну майже всі попередні „хрести смерті“ або „золоті хрести“ виявлялися гарною можливістю для покупки, разом з будь-яким іншим індикатором для всіх, хто зайшов до 2021 року», — сказав Маті Грінспен, засновник Quantum Economics.