Глава Ощадбанку розповів, як буде розвиватися ринок кредитування в Україні

7 травня 2018, 08:17

Голова правління Ощадбанку Андрій Пишний вважає, що готівкові кредити не ефективні для розвитку української економіки. Замість цього банкам слід сконцентруватися на кредитуванні реального бізнесу.

Про це він сказав в ефірі Радіо НВ .

На думку Пишного, наявний у банків вільний ресурс від залучення депозитів потрібно вкладати в економіку.

"Готівкове кредитування, просто кеш-кредити, з точки зору їх ефективності та впливу на розвиток економічного потенціалу країни, - це ні про що. Нам потрібно розвивати (кредитування - ред.) малий і середній бізнес. Спілкуючись з колегами, я знаю, що апетит до кредитування зростає ", - зазначив він.

Відео дня

Він зазначив, що ТОП-25 українських банків, які по-факту становлять 90% банківської системи, вже назвали малий і середній бізнес своїм пріоритетом.

"Починають рости апетити до кредитів за такими напрямками, як іпотека, автокредити. Банки не пішли, а побігли один перед одним у кредитування малого і середнього бізнесу, наприклад, в агропромисловому секторі", - сказав Пишний.

За його словами, в тому числі, всі державні банки вважають цей сектор своїм профільним напрямком. Що стосується власне Ощадбанку, то, за словами Пишного, кредитування МСБ стало своєрідним "стартапом" для банку. Оскільки раніше він не був пристосований до роботи з бізнесом, а концентрувався в основному на прийомі комунальних платежів.

Глава Ощадбанку також нагадав, що в держбюджеті цього року передбачено "безпрецедентний" обсяг коштів - 6 млрд грн - на підтримку агропромислового сектора - "від виноградарства, до великої рогатої худоби". За його словами, також сьогодні бізнес активно бере кредити на проекти в альтернатіввной енергетиці. При цьому якість нового кредитного портфеля "досить висока".

Показати ще новини
Радіо НВ
X