Глава НБУ заявив, що російські банки залишають український ринок через санкції

7 грудня 2018, 16:33

Дочірні банки найбільших російських держбанків згортають свою діяльність на українському ринку у зв'язку з санкціями і судовою забороною на відчуження акцій.

Про це заявив глава Національного банку України Яків Смолій в інтерв'ю Reuters.

"З урахуванням структури балансу та динаміки, яка спостерігалася в останні два роки, вони значно зменшили присутність на ринку, значно зменшили активи, і це свідчить про те, що банки згортають бізнес", - сказав Смолій.

Відео дня

За його словами, згідно зі звітністю НБУ, активи дочірніх банків трьох російських держкредиторів - ВТБ, Сбербанку і ВЕБ - скоротилися у доларовому еквіваленті більш ніж в 2,5 рази за період з 2014 року.

"Російські банки знаходяться під санкціями. Для них діє заборона на виведення активів за межі України в материнські структури... Те, що сталося з (українською "дочкою", - ред) російського банку ВТБ, - це був прогнозований шлях, але він стався раніше, тому, що банк втратив ліквідність, материнська структура не змогла допомогти ", - сказав Смолій.

Також він зазначив, що "дочки" російських банків рухаються в бік закриття своїх установ в Україні. При цьому, Смолій додав, що не готовий прогнозувати терміни.

Нагадаємо, що 25 вересня Апеляційний суд Києва ухвалив клопотання екс-глави Приватбанку Олександра Дубілета і 18 компаній, пов'язаних з екс-власниками Приватбанку, про визнання та надання дозволу на виконання рішення Арбітражного суду (Гаага) 2 травня 2018 року.

У травневому рішенні голландського суду йшлося про стягнення $159 млн. Екс-приватівці хочуть стягнути ці суми з РФ на території України.

Саме в межах цього процесу екс-приватівці 5 вересня змогли заарештувати акції трьох українських "дочок" російських держбанків: Промінвестбанку, Сбербанку та ВТБ Банку.

На початку жовтня компаніям Коломойського дозволили стягнути $140 млн компенсації з РФ.

ВТБ банк оскаржив стягнення з РФ $140 млн на користь екс-власників Приватбанку.

16 листопада ВТБ банк ввів додаткову комісію в розмірі 15% на зняття готівки.

22 листопада суд скасував заборону на ліквідацію української "дочки" російського ВТБ банку.

27 листопада НБУ визнав ВТБ банк неплатоспроможним.

Пізніше в НБУ заявили, що українська "дочка" російського державного банку ВТБ вже досить давно працювала над тим, щоб згорнути свою діяльність в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X