Гройсман прокоментував рішення націоналізувати Приватбанк

19 грудня 2016, 10:56
Рішення про націоналізацію Приватбанку було прийняте з метою забезпечити стабільність банківської системи України, заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман

"З учорашнього дня Приватбанк перейшов у 100% власність держави. Ми прийняли це важливе рішення, керуючись перш за все забезпеченням стабільності банківської системи України і захистити гроші громадян України", - заявив Гройсман у відеозверненні, розміщеному в Facebook.

Відео дня

За його словами рішення було прийняте у відповідь на звернення Національного банку та листа акціонерів банківської установи. "Беручи до уваги також і лист акціонерів банку, які звернулися до держави з проханням добровільної передачі державі, …Кабмін вчора ухвалив відповідне рішення", - заявив прем’єр.

Гройсман додав, що зараз у Приватбанку працює спільна команда з фахівців Нацбанку, Фонду гарантування вкладів та Мінфіну, які мають забезпечити передачу установи під контроль держави.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко заявив, що в основі рішення щодо націоналізації Приватбанку лежить порятунок банку та гарантування права власності на свої фінансові ресурси для всіх, хто розмістив їх у цій установі.

На засіданні в неділю, 18 грудня, Кабінет міністрів підтримав пропозицію Національного банку України (НБУ) і Ради фінансової стабільності про перехід в Приватбанку 100% власність держави.

Новим головою правління банку стане колишній міністр фінансів Олександр Шлапак.

Також перший заступник голови правління Приватбанку Олег Гороховський заявив, що рішення про передачу банку у власність держави прийнято, щоб "виконати всі свої зобов'язання перед клієнтами".

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що після повної націоналізації Приватбанку його планують продати.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо НВ
X