Гривня падає. Заощадження тануть... Як же зберегти свої кревні?

31 липня 2015, 09:00
1697
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Рекомендації дає експерт Злато.ЮА Святослав Амелін

Як людина з економічною освітою я відразу повинен чесно зізнатися нашим дорогим читачам, що інвестувати в ювелірні прикраси з наївною надією заробити на зростанні вартості золота і дорогоцінного каміння не варто

Але! Купівля золотих, платинових, а також прикрас з коштовним камінням (особливо діамантами від 0,5 карата) - це відмінний спосіб зберегти гроші. Адже вкладаючи в ювелірні вироби за умов політичної та економічної кризи, ви зможете зберегти кошти в мініатюрній і ліквідній формі. По суті діаманти можуть виконувати роль так званої "вільно конвертованої валюти". Адже їхня вартість у Києві, Парижі чи навіть Гонконгу приблизно однакова. Не даремно євреї під час Другої світової війни активно скуповували діаманти: їх можна було сховати, де завгодно, і продати, коли завгодно.

Далі ми розглянемо кілька варіантів вкладення коштів, і, зважаючи на нинішню ситуацію в нашій країні, виберемо найбільш безпечні.

Вкладення коштів у валюту

У 2014 році Національний банк відпустив курс гривні у "вільне плавання", що призвело до різкого падіння щодо долара. Наприклад, у лютому 2014 року за курсом Національного банку $100 можна було купити за 1510,6 грн. Зараз $100 це більше 2100 грн. До того ж, реально купити валюту за таким курсом неможливо. Адже для населення запровадили цілу низку обмежень і зборів: ліміти на купівлю валюти, збір до Пенсійного Фонду, військовий збір, комісія банку за конвертацію... і Бог знає що вони ще вигадають. А банки використовують свої валютні активи виключно для видачі депозитних вкладів.

З огляду на сформовану обстановку долари можна купити тільки в так званих, «валютників». Але, купуючи їх «з рук», людина діє на свій страх і ризик. Велика ймовірність обману, замість доларів Ви придбаєте фальшиві купюри. Загальна «валютна» істерія підштовхує шахраїв до нових афер. Як відзначають представники МВС, за статистикою 2015 року значно зросла кількість шахрайських дій, пов'язаних з підробкою валюти і грабунків біля обмінників.


alt=Динаміка падіння курсу гривні


Провідний фінансист і аналітик Олександр Охріменко вважає, що за умов кризи і девальвації валюти, рішення про вкладення свого капіталу в долари варто ретельно зважити. Але від точного прогнозу експерт ухиляється, посилаючись на неясну ситуацію в країні.

Ви можете в нинішній ситуації дорого купити долари. Але існує ризик, що потім курс відкотиться вниз. Хоча передбачити зростання або падіння напевно неможливо. Занадто багато факторів на це впливають.

Навіть якщо Вам вдалося обміняти всі заощадження на заповітні долари або євро, що робити далі? Вивести їх закордон не можна. Для виведення потрібно дозвіл НБУ, взяти з собою ручну поклажу можна не більше 10 тис. дол., а при знятті з карт закордоном вимагається величезна комісія.

Відкриття депозиту і "банкопад"

Відкриття депозиту у великому державному чи комерційному банку може стати вигідним і безпечним капіталовкладенням. Але за умов економічної і політичної кризи більше 30 фінансових установ вже оголосили про банкрутство. І це лише початок... Експерти відзначають, що в нинішніх умовах банкам не просто вижити і, на жаль, багато з них будуть змушені закритися. Державний фонд гарантування вкладів виплачує компенсації тільки в обсязі 200 тис. грн. і досить повільно, повернути втрачені гроші буде майже неможливо. Тому такий вид капіталовкладення в нинішній ситуації підійде тільки найсміливішим і найризикованішим.

Вкладення коштів у нерухомість

Вкладати гроші в нерухомість, коли на території нашої країни ведуться воєнні дії безглуздо і небезпечно. На сьогоднішній день прострочення по здачі об'єктів навіть у державних і комунальних забудовників становить близько 9 місяців. Ситуації з комерційними підприємствами набагато гірші. Та й окупити вкладення в нерухомість буде вкрай складно, адже ставки по оренді падають ще швидше, ніж вартість квадратного метра.

Крім того, існує великий ризик втратити свої активи в результаті військових дій. Згадаймо сумний приклад Криму чи Донецька. За ринковими цінами однокімнатна квартира в центрі Донецька зараз коштує близько $5 000.

Цінні папери та золоті злитки

Купівля золотих злитків – це найбезпечніший і найвигідніший спосіб вкласти кошти. Але після проведення Податкової реформи і запровадження обмеження на купівлю золота Національним банком України в січні 2015 року, банківське золото стало дефіцитним товаром.

Керівник українського Forex club Микола Іванченко радить українцям шукати для капіталовкладення активи, ціна яких стабільно зростає, попри складну ситуацію і кризу в Україні. Але ринок цінних паперів для звичайного українця недоступний. Акції вітчизняних підприємств різко знецінилися, а цінні папери західних підприємств, купити нереально. Пан Іванченко вважає, що одним з виходів буде купівля побутової техніки, електроніки та ювелірних прикрас.

Стабільно зростаючою одиницею зараз є золото. Тому капіталовкладення в цей метал вважається найбільш безпечним і довгостроковими


Динамика Курс золота (XAU) с 1 января 2014, по 2 февраля 2015г.Курс золота (XAU) з 1 січня 2014 по 2 лютого 2015р.


Нині найбільш доступним і надійним капіталовкладенням для українців є купівля золотих прикрас з коштовним камінням.

Переваги капіталовкладення в ювелірні вироби:

  1. стабільне зростання цін на золото без прив'язки до долара або євро;
  2. золоті прикраси на відміну від нерухомості можна передати у спадок без сплати податків;
  3. дорогоцінні метали не схильні до девальвації;
  4. ціна на ювелірні прикраси з часом тільки зростає, зберігаючи і примножуючи вкладений капітал;
  5. на вивезення ювелірних прикрас закордон не потрібні дозволи НБУ і митниці;
  6. золото і діаманти є високоліквідним товаром, який можна завжди швидко продати в будь-якій країні світу;
  7. компактність і мініатюрність діамантів дозволяє легко і потай перевозити в них значні суми грошей;
  8. ціна на діаманти однакова по всьому світу і ґрунтується на даних Рапопорта;
  9. ціна ювелірних виробів в Україні нижча, ніж закордоном, оскільки вартість роботи українських ювелірів у десятки разів нижча;
  10. в Україні існує жорсткий Пробірний контроль і ризики придбати підробку значно нижчі, ніж у Туреччині, Індії або Китаї.

Ювелірна прикраса - не тільки вдале капіталовкладення, але і предмет мистецтва, який може стати сімейною реліквією

Насправді ж, добре, коли є що вкладати і зберігати. Але навіть якщо сума заощаджень невелика, задумайтеся над тим, що приносить Вам щастя. Упевнений, відповідь на це питання допоможе вирішити, на що витратити свої кревні заощадження.

Сайт: Злато.ЮА

Вибір редакції

Мистецтво

Вчора, 10:54

article_img
Головні кінопрем'єри тижня. Скло, Марія - королева Шотландії, Пампушка, Дріс Ван Нотен і інші
Авто

Вчора, 07:02

article_img
Чак Норріс відпочиває. Тест-драйв Ford Ranger
Інновації

Вчора, 12:10

article_img
Зоряні війни. США розмістять у космосі дрони з лазерами та супутники-перехоплювачі

Головне

Країни

Вчора, 09:57

article_img
У Москві провели пікети за звільнення українських в'язнів Кремля
Фінанси

Вчора, 12:16

article_img
Андрій Пишний розповів, як Ощадбанк готувався до суду з Росією
Події

Вчора, 12:40

article_img
В Івано-Франківській області в лісі виявили архів УПА