Гривня не спиняється на шляху укріплення - тижневий валютний огляд

21 червня 2016, 12:10
На поточному тижні, 20-26 червня, валютний ринок має лишатися стабільним, продовжуючи тренд укріплення курсу гривні по відношенню до долара США. Діапазон волатильності гривні не перевищуватиме ₴0,3

Середньозважений курс НБУ станом на початок дня у вівторок, 21 червня, складав ₴24,9/$1. На готівковому ринку курс купівлі долара становив ₴24,7, а продажу – ₴24,95. На міжбанку гривня укріплюється протягом дня та вже котується за ₴24,8-₴24,9/$1.

Відео дня

Поточний тиждень, за прогнозами опитаних експертів, не принесе особливих змін курсу гривні до американської валюти. Пара гривня-долар коливатиметься в діапазоні ₴24,8-25/$1 та помірно зміцнюватиметься.

У першій половині поточного скороченого робочого тижня можна очікувати подвійне надходження валюти, що може призвести до підвищеної пропозиції валюти на ринку. ‘‘Проте, ми не очікуємо підвищення волатильності ринку, так як регулятор, традиційно, буде викуповувати зайву валюту за курсами, близьким до реальних ринкових котирувань’’, – пояснює провідний експерт сектора продажу казначейських продуктів ОТП Банка В'ячеслав Озеров.

Варто зазначити, що український регулятор, схоже, прийняв рішення поступового зниження процентних ставок, при цьому НБУ на минулому тижні продовжував політику поступової лібералізації валютного регулювання. ‘‘Це може говорити, що регулятор оптимістично оцінює стан економіки. В цілому, ситуація на валютному ринку говорить про те, що момент зниження облікової ставки обраний вірно’’, – каже фінансовий аналітик фінкомпанії Альпарі Антон Козюра.

Нагадаємо, у минулі два тижні Національний банк зважився на часткову лібералізацію та дебюроктатизацію валютних вимог. Наприклад, незважаючи на зниження рівня обов'язкового продажу валюти до 65%, ця норма не зробила ніякого впливу на ринок. У понеділок, 13 червня, торги почалися помірним підвищенням котирувань, незначно вище ₴25/$1, що було пов'язано з очікуваннями на ринку дефіциту валюти. Однак дуже швидко, як каже Озеров, учасники ринку зрозуміли, що пропозиція валюти не зменшилася, а як і раніше перевищувала попит на неї. В результаті, гривня знову почала зміцнюватися. Та в цілому протягом тижня рухалася в діапазоні ₴24,85 - 25/$1.

Це дозволило НБУ продовжити традицію покупки валюти задля доформування золотовалютних резервів країни. В цілому, за минулий тиждень регулятор провів три аукціони з купівлі валюти, викупивши $108,7 млн. Від початку року чиста купівля валюти НБУ на міжбанківському ринку склала $1,08 млрд.

На зовнішньому ринку кон'юнктура теж грала на руку гривні. Спостерігалося загальне ослаблення долара на міжнародному валютному ринку, що обумовлено, як пояснює Козюра, слабкою статистикою по ринку праці США, опублікованою два тижні тому.

Показати ще новини
Радіо NV
X